تلفن همراه

عبور تعداد مشترکان 4G بزرگ‌ترین شرکت اروپایی از 10 میلیون

منبع: دنیای اقتصاد
 تعداد مشترکان 4G تلفن همراه شرکت EE بریتانیا که بزرگ‌ترین شرکت ارائه‏دهنده خدمات LTE یا نسل چهارم در اروپا به شمار می‏آید از 10 میلیون مشترک گذشته است.در پی ورود تلفن‏های هوشمند جدید به بازار و توسعه شبکه 4G در مناطق جدید، برای اولین بار ترافیک داده‏های LTE از 3G بیشتر شد.
 
از زمان آغاز ارائه خدمات LTE در مناطق دورافتاده و روستایی، استفاده ازLTE در این مناطق اسکاتلند 60 درصد افزایش یافته است. شرکت EE پیش‏بینی کرده است تا سال 2018 ترافیک شبکه این شرکت حداقل به یک اگزابایت (یک میلیون ترابایت) در سال برسد.
 
این حجم اطلاعات معادل 3 برابر حجم فعلی و 16 برابر حجم اطلاعات شبکه 3G در سال 2012 است.بر اساس اطلاعات سایت شرکت ارتباطات زیرساخت، افزایش حجم ترافیک دیتا به‌دلیل تقاضاهای ناشی از تبادل فایل‏های ویدئویی و ارتباطات شبکه‌های اجتماعی است که در حال حاضر 51 درصد ترافیک داده‏های شبکه 4G را تشکیل می‏دهند.سایر بخش‏ها و صنایع که از ارتباطات موبایل استفاده می‏کنند نیز در افزایش ترافیک داده‏ها تاثیرگذارند. همچنین، استفاده از کاربردهای (اپلیکیشن‏ها) بهداشتی از اواسط سال 2014 تا کنون 63 درصد رشد کرده است.

​​