تحلیل بازار

فروش 267 میلیون دستگاه صوتی بی‌سیم در سال 2018

بازار جهانی دستگاه‌های بی‌سیم برای پخش فایل‌های صوتی همچنان درحال افزایش است و متاثر از بازار جهانی سیستم‌های صوتی و دستگاه‌های موبایلی، همچنان استقبال گسترده کاربران جهانی را به دنبال دارد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تغییر عادات کاربران جهانی برای گوش دادن به موسیقی و افزایش محبوبیت Spotify، Pandora، Deezer و دیگر سرویس‌های آنلاین پخش موسیقی باعث شده است تا این بازار رونق پیدا کند و افزایش محبوبیت گوشی‌های هوشمند روی آن تاثیر بگذارد.

مرکز تحقیقاتی IHS بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرد سیستم‌های بی‌سیم صوتی شامل دستگاه‌های صوتی همراه، اسپیکرهای بی‌سیم، گیرنده‌های صوتی-تصویری(AV) و هدفون‌ها با استقبال گسترده کاربران جهانی مواجه شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار جهانی آنها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

مرکز تحقیقاتی IHS پیش‌بینی کرد در سال 2018 میلادی بیش از 267 میلیون دستگاه فناوری صوتی بی‌سیم در سراسر جهان به فروش برسد که این رقم برای سال 2014 میلادی 58 میلیون دستگاه بوده است.

گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی به سرعت توانستند بر بازار جهانی خدمات صوتی تاثیر بگذارند. مرکز تحقیقاتی IHS اعلام کرده است که در سال 2018 میلادی 83 درصد بازار جهانی محصولات الکترونیکی چندرسانه‌ای (CE) در اختیار گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی خواهند بود.

با توجه به اینکه اندروید حاکمیت بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی را در دست گرفته است، تولیدکنندگان سیستم‌های صوتی بی‌سیم می‌کوشند محصولات جدید خود را متناسب با دستگاه‌های موبایلی اندرویدی روانه بازار کنند.


​​