فناوری اطلاعات

پرفروش‌ترین‌ دوربین‌های عکاسی ضدآب در بازار کدامند؟

منبع: دنیای اقتصاد
ضدآب بودن کالاهای دیجیتال یکی از مزیت‌های آنها است که امروزه مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. برخی از کاربران تمایل به خرید دوربینی که در شرایط‌ فیزیکی مختلف دوام می‌آورد، دارند.
 
از این رو بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دوربین، مدل‌هایی از این کالا را عرضه کرده‌اند که در شرایط‌های مختلفی دوام می‌آورند و بسیار مقاوم هستند.  این دوربین‌ها، قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری زیر آب را دارند و برای افرادی که با کارهایی نظیر غواصی و شنا سروکار دارند، بسیار مناسب است، البته این دوربین‌ها برای کاربرانی که وسیله‌ای برای عکس‌ گرفتن حوالی دریا و رودخانه می‌خواهند، نیز توصیه می‌شود.
 
این دوربین‌ها توانایی دوام در شرایط فیزیکی سخت‌تری نسبت به سایر دوربین‌ها دارند و با قیمت‌ها و برندهای مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. در ادامه  چند نمونه از دوربین‌هایی که با قابلیت ضدآب به بازار عرضه شده‌اند، را معرفی خواهیم کرد. Canon PowerShot D30: این دوربین از برند Canon که 900 هزار تومان قیمت دارد، قابلیت عکسبرداری در بیشترین عمق را دارد.
 
دوام آن زیرآب، تا عمق 25 متر است که این عدد در میان دوربین‌های ضدآب عدد بالایی به حساب می‌آید. همچنین این دوربین برای دوچرخه‌سواری، اسکی و کوهنوردی توصیه می‌شود.  Sony Cybershot DSC-TX30: این سایبرشات 18 مگاپیکسلی سونی باریک‌ترین دوربین کامپکتی است که گرد و غبار، آب، ضربه و دما کوچک‌ترین تاثیری در عملکرد آن نمی‌گذارد و بسیار مقاوم است. این دوربین با قابلیت‌های دیگری که دارد توانسته در میان خریداران محبوب باشد و در حال حاضر با قیمت 775 هزار تومان به فروش می‌رسد.
 
                                           

​​