تلفن همراه

آیفون 6S مهم‌ترین محصول اپل برای کنفرانس این هفته نیست

«تیم کوک» در نظر دارد مدل جدید گوشی هوشمند آیفون را چهارشنبه این هفته در کنفرانس سالانه اپل معرفی کند و از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود این محصول بازار موفقی در اختیار داشتهب اشد. ولی منابع آگاه می‌گویند آیفون جدید مهم‌ترین محصولی نیست که اپل در کنفرانس این هفته رونمایی می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مهم‌ترین محصولی که قرار است طی کنفرانس هفته جاری توسط مدیرعامل اپل معرفی شود، مدل جدید رایانه لوحی iPad با اندازه بزرگ است.

فروش iPad برای ششمین فصل متوالی با سیر نزولی همراه بود و حتی پیش‌بینی می‌شود که در هفتمین فصل هم همین روند را خواهد داشت. این شرایط در حالی صورت گرفت که تمایل مردم برای خرید تبلت در بازار جهانی کاهش یافت و در مقابل فروش گوشی‌های هوشمند با اندازه بزرگ بیشتر شد.

با این وجود اپل در مورد بازار جهانی iPad نگرانی چندانی ندارد و هم‌اکنون تصمیم گرفته است مدل بزرگتر این رایانه لوحی را برای سازمان‌ها روئانه بازار کند.

تجربه سال گذشته نشان داد گوشی هوشمند آیفون 6 Plus فروش خوبی در بازار داشته است و به همین خاطر iPad بزرگتر هم می‌تواند موفق باشد. این مسئله باعث خواهد شد تمایل اپل به تولید دستگاه‌های موبایلی بزرگ افزایش یابد.

منابع آگاه می‌گویند که اپل تبلت جدید خود را این هفته با نام iPad Pro یا iPad Air Plus عرضه می‌کند و جدا از اینکه چه اسمی داشته باشد، اندازه بزرگتر آن نسبت به مدل‌های کنونی تایید شده است.

باید توجه داشت که آیفون و iPad در بازار جهانی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و به همین خاطر مدل جدید این محصولات هم می‌تواند با استقبال گسترده کاربران همراه باشد.


​​