تلفن همراه

گوشی جدید هوواوی مجهز نمایشگر با دو لبه منحنی

شایعات منتشر شده روی شبکه اجتماعی چینی Weibo حاکی از آن است که هوواوی تمایل فراوان دارد با گوشی هوشمند Galaxy S6 edge سامسونگ رقابت کند و برای خود محصولی بسازد که نمایشگر آن از دو طرف منحنی باشد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نمایشگری که شرکت هوواوی در حال ساخت آن است به گونه‌ای طراحی شده که از دو طرف خم می‌شود و تصاویر را با کیفیت 2 هزار پیکسل به نمایش می‌گذارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت کیفیت این نمایشگر QHD یا 2560 در 1440 پیکسل است.

هوواوی توضیح داد که در نظر دارد تا پایان ماه جاری بیش از 3 میلیون قطعه از این نمایشگرها تولید کند. این یک تصمیم مهم محسوب می‌شود. زیرا هوواوی در هر ماه میلیون‌ها دستگاه گوشی هوشمند پیشرفته تولید می‌کند.

هنوز برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر برای این نمایشگر منحنی اعلام نشده است. ولی منابع آگاه اعلام کردند مدل جدید گوشی تازه‌وارد Huawei Mate S که نمایشگر 5.5 اینچی از نوع AMOLED دارد، این فناوری را شامل می‌شود.

اگر این شایعات درست باشد، این نخستین باری خواهد بود که هوواوی نمایشگر QHD Super AMOLED را با دو لبه منحنی به تولید انبوه می‌رساند.


​​