تلفن همراه

تایید شد: آیفون 6s باتری 1715 میلی‌آمپری دارد

شرکت اپل پس از معرفی رسمی  دو گوشی هوشمند جدید خود یعنی آیفون 6s و 6s Plus اشاره‌ای به توان باتری این دو محصول نکرد. اما با پایان یافتن کنفرانس تصویر ویدیویی به صورت اتفاقی از سوی این شرکت منتشر شد که نشان می‌دهد گوشی هوشمند آیفون 6s همراه با باتری 1715 میلی‌آمپری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که در این ویدیو توضیح داده شده است، گوشی هوشمند جدید با باتری 1715 میلی‌آمپری انرژی مورد نیاز کاربران را ذخیره می‌کند که البته این باتری نسبت به پرچمداران دیگر شرکت‌ها بسیار ضعیف است.

بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که آیفون 6s نسبت به مدل قبلی یعنی آیفون 6 باتری ضعیف‌تری دارد. زیرا شرکت اپل سال گذشته گوشی هوشمند آیفون 6 را هم راه با باتری 1810 میلی‌آمپری عرضه کرد. البته با وجود اینکه توان باتری کمتر شده است، اپل ادعا می‌کند که آیفون 6s توان مشابهی را برای ذخیره انرژی ارایه می‌دهد و نسخه جدید سیستم عامل iOS 9 هم انرژی کمتری مصرف می‌کند.

ضعیف‌تر شدن باتری گوشی جدید اپل نسبت به مدل قبلی باعث تعجب همگان شده است. اگرچه آیفون 6s از نظر ظاهری شبیه به مدل قبلی طراحی شده است، ولی قابلیت‌های داخلی پیشرفته‌تری دارد و به همین خاطر می‌بایست باتری قوی‌تر برای آن در نظر گرفته شود.


​​