تلفن همراه

iFixit مشخص کرد: تعمیر iPad mini 4 اپل بسیار دشوار است

شرکت اپل در کنفرانس سالانه خود که هفته گذشته برگزار شد دو آیفون جدید، دو رایانه لوحی جدید، مدل بعدی گیرنده تلویزیونی  Apple TV و برخی محصولات دیگر را معرفی کرد. در این کنفرانس گفته شد iPad mini 4 به عنوان یکی از دو تبلت جدید قابلیت‌های iPad Air 2 را در اختیار گرفته است و بر این اساس می‌تواند مورد توجه کاربران جهانی قرار بگیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کارشناسان مرکز iFixit برای بررسی هرچه دقیق‌تر iPad mini 4 را در اختیار گرفته‌اند و قطعات آن را از یکدیگر باز کردند تا به اطلاعات جدیدتری دست یابند. این افراد گزارش دادند نسبت به مدل mini 3، تعمیرات اساسی در این محصول دشوارتر انجام می‌شود.

رایانه لوحی جدید اپل نمایشگر چندلایه را در اختیار گرفته و همین مسئله باعث شده است ضخامت نسبت به مدل قبلی کاهش یابد. در حالی که تبلت mini 3 با ضخامت 7.5 میلیمتر عرضه شده بود، این رقم برای مدل جدید به 6.1 میلیمتر کاهش یافته است.

همچنین مشخص شد یک باتری کوچک به این دستگاه کمک کرده است تا ضخامت آن کمتر شود. البته این اقدام باعث شده است تا ظرفیت باتری از 6471 میلی‌آمپر به 5124 میلی‌آمپر کاهش یابد. سوئیچ ویژه اپل باعث شده است تا باتری جدید در یک سلول واحد ساخته شود و این در حالی است که باتری مدل قبلی در دو سلول ساخته شده بود.

این رایانه به تراشه مرکزی A8 مجهز شده است بر این اساس می‌توان گفت قابلیت‌های مرکزی iPad Air 2 با مدل mini 4 یکسان است. تبلت جدید اپل رم 2 گیگابایتی دارد که این قابلیت هم نسبت به رم یک گیگابایتی مدل قبلی ارتقا یافته است.

همچنین، برخی برخی تغییرات در طراحی صورت گرفته است تا این محصول کارآمدتر باشد و از فضای داخلی دستگاه بهتر استفاده شود. در پایان باید گفت از 10 امتیازی که مرکز iFixit برای آسانی در تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی در نظر می‌گیرد، رایانه لوحی iPad mini 4 اپل امتیاز 2 را به دست آورده است و این مسئله نشان می‌دهد که اگر دستگاه شما خراب  شود، احتمالا باید قید آن را بزنید.


​​