فناوری‌های پوشیدنی

مدیرعامل مایکروسافت:

اگر از عینک HoloLens استفاده کنید نمی‌توانید آن را کنار بگذارید

«ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت طی سخنرانی خود در کنفرانس Dreamforce 2015 آخرین به‌روزرسانی‌ها برای عینک هوشمند HoloLens را معرفی کرد و نشان داد این محصول چگونه می‌تواند دنیای کاربران را متحول کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نادلا گفت علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند یک تجربه کاملا جدید پیش‌رو داشته باشند و از زمانی که HoloLens به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وارد فروشگاه‌ها شود، اتفاق متفاوتی را پیش‌روی خود ببینند.

او توضیح داد: «دوستداران بازی‌های رایانه‌ای تصور جدیدی از این عرصه را خواهند دید. توسعه‌دهندگان بازی‌های کلاسیک از جمله ارایه‌دهندگان بازی Minecraft در حال تکمیل نوع جدیدی از بازی‌های خود هستند که با این عینک هوشمند سازگاری دارد».

او اظهار داشت که مایکروسافت همکاری‌هایی را با شرکت‌های Oculus، Valve و ... آغاز کرده است تا فناوری حقیقت مجازی خود را توسعه دهد. مایکروسافت نخستین بار در نمایشگاه E3 در ژوئن امسال از آغاز همکاری‌های خود با شرکت‌های مذکور خبر داد.

نادلا در پاسخ به سوال «جسی هِمپل» از روزنامه‌نگاران مجله Wired در خصوص تجربه متفاوت با HoloLens گفت که این عینک هوشمند در مرحله نخست برای سازمان‌ها عرضه می‌شود تا کارایی ویژه خود را برای آنها ارایه دهد.

او در این خصوص توضیح داد: «این یک ابزار کاربردی ویژه است که می‌تواند برای سازمان‌ها کارایی فراوان داشته باشد. اگر شما طراح صنعتی باشید و از برنامه‌های AutoCAD یا Maya در عینک HoloLens استفاده کنید، هیچ راه برگشتی ندارید و فضای برای شما به گونه‌ای تغییر می‌کند که دیگر هرگز نمی‌توانید این عینک را کنار بگذارید. شما خواهید دید خروجی طراحی‌های انجام شده با این عینک هوشمند تا چه اندازه متفاوت خواهد بود. این اتفاق برای معماران هم به همین شکل صورت می‌گیرد».


​​