گجت

نخستین پهپاد کوالکام به هوا رفت

شرکت کوالکام که بزرگترین تولیدکننده تراشه‌های موبایلی در جهان محسوب می‌شود، محصول جدیدی با نام Snapdragon Flight معرفی کرد که در خانواده پهپادهای هوشمند طبقه‌بندی می‌شود و به عنوان یک هواپیماهای بدون سرنشین شخصی در برنامه‌های کاربردی روبوتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پهپاد Snapdragon Flight مبتنی بر تراشه Snapdragon 801 کوالکام ساخته شده است و ضمن بهره‌مندی از تمام سیستم‌های ارتباطی، نرم‌افزار ویژه و ابزارهای اختصاصی را در اختیار گرفته است.

«راج تالوری» مدیر تولید مرکز فناوری کوالکام گفت: «پهپادها امروز در شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند و با اهداف متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. تصویربرداری، راهیابی و ارتباطات از جمله راهکارهایی است که برای ساخت پهپادها مورد توجه قرار می‌گیرد و بر این اساس هزینه تولید آنها تغییر می‌کند».

او در ادامه توضیح داد: «پهپاد Snapdragon Flight فناوری‌هایی را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد که صنعت موبایل آنها را روی یک تراشه واحد ارایه می‌کند و به تولیدکنندگان دستگاه‌های الکترونیکی امکان می‌دهد گوشی‌های جدید سبک‌تر، کارآمدتر، ارزان‌تر و با عمر باتری بیشتر بسازند».

مرکز فناوری‌های کوالکام همچنین اعلام کرد شرکت Yuneec که در زمینه توسعه پهپادهای کاربری و تخصصی فعالیت می‌کند، یکی از شرکای کوالکام برای Snapdragon Flight ساخت  بوده است.

شرکت Yuneec هم‌اکنون در حال تکمیل پهپاد کوالکام است و پیش‌بینی کرده است سا ل 2016 میلادی به صورت گسترده از این هواپیمای بدون سرنشین استفاده شود.


​​