فناوری اطلاعات

دبیر شورای عالی فضای مجازی فردا نمایشگاه تله کام را افتتاح می‌کند

منبع: مهر
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی – ایران تله کام ۲۰۱۵- با حضور سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی افتتاح می شود.
ایران تله کام ۲۰۱۵ فردا شنبه ۴ مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح خواهد شد.
 
برخلاف سالهای گذشته، در مراسم افتتاح این نمایشگاه محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور ندارد و دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی تله کام ۲۰۱۵ را افتتاح خواهد کرد.
 
وزیر ارتباطات به همراه حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان برای شرکت در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است.
 
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی ۲۱۲ شرکت و واحد تولیدی داخلی و ۸۰ شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنان از ۱۸ کشور جهان، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات در معرض دید کارشناسان و علاقه‌مندان قرار می دهند.
 
اسلواکی، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، تایوان، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، سنگاپور، سوئیس، صربستان، فرانسه، کرواسی، لهستان، لیتوانی، مالزی و هند کشورهایی هستند که در این نمایشگاه حضور و مشارکت دارند.
 
در این نمایشگاه، علاوه بر افزایش تعداد شرکت‌های داخلی، تعداد کشورها و شرکت خارجی نیز نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد رشد داشته است. 
 
عرضه و معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی شرکت‌ها، تولیدکنندگان و متخصصان داخلی، ارائه آخرین دستاوردهای کشورهای خارجی در زمینه صنعت مخابرات، ارتباطات و اطلاع رسانی، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوریهای روز به کشورمان، ایجاد فرصت برای ارتباط بین خریداران و فروشندگان کالا و خدمات، تشویق و ترغیب تولیدکنندگان داخلی برای رقابت پویا و تامین نیازمندیهای این صنعت، تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت، توسعه صادر ات و اشتغالزائی از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
 
در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی که در فضایی بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع برگزار می شود، انواع آنتن‌ها و کابل‌های مخابراتی، تجهیزات ارتباطات ماهواره ای، تجهیزات سنجش و اندازه گیری، تجهیزات، ضمائم، سیستم‌ها و تکنولوژی تلفن‌های همراه، تکنولوژی sms ، تکنولوژی ارتباطات ماهواره ای وتکنولوژی های مخابرات و ارتباطات در معرض نمایش گذاشته می شود.
 
از سوی دیگر سوئیچینگ، سیستم ها و تکنولوژی پیجینگ، سیستم‌ها و تجهیزات وایرلس، انواع ارتباطات وایرلس، سیستم‌ها و تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی صنایع مخابراتی و ارتباطی، سیستم‌ها و تجهیزات چندرسانه ای، سیستم‌های ارتباطات کابلی، سیستم‌های دریافت و ارسال ماهواره ای، سیستم‌های گویای ارتباطی، پست صوتی و تصویری و سیستم‌های ارتباطات تلفنی – تجهیزات و برنامه های مرتبط از جمله تجهیزاتی است که توسط شرکتها و تولیدکنندگان در این نمایشگاه عرضه می شود.
 
در این نمایشگاه همچنین شبکه های ارتباطی و اطلاعاتی و اطلاع رسانی، تجهیزات شبکه، امنیت شبکه، مراکز تلفن، نرم افزارها و سخت افزارهای مخابراتی و ارتباطی، وسائل و تجهیزات انتقال و ادغام داده ها و گردآوری اخبار، تجارت الکترونیک و صنایع، کالاها  و خدمات مرتبط به کارخانجات صنایع مخابرات عرضه و در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 
همزمان با برپایی این نمایشگاه، بیش از ۲۰ کنفرانس و نشست علمی کاربردی با حضور استادان دانشگاه‌ها، محققان و پژوهشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.
 
شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی - ایران تله کام ۲۰۱۵- از ۴ تا ۷ مهرماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

​​