تلفن همراه

مراقب باشید نمایشگر آیفون 6s Plus خراب نشود

مرکز iFixit بزرگترین تحلیل‌کننده قطعات داخلی گوشی‌های هوشمند در جهان آخرین بررسی خود را روی آیفون 6s انجام داد و اعلام کرد نصب نمایشگر در این گوشی با دشواری بسیار زیاد انجام می‌شود و باتری آن نسبت به مدل سال گذشته یعنی آیفون 6 کوچکتر شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با این توضیحات هم‌اکنون نوبت آن فرا رسیده است تا گوشی هوشمند آیفون 6s Plus تحلیل شود و قطعات مختلف آن مورد بررسی قرار بگیرد. این محصول که بزرگترین و آخرین گوشی هوشمند تولید شده در شرکت اپل است، به دلیل قطعات داخلی به کار برده هم می‌تواند برادر بزرگتر آیفون 6s باشد.

بررسی‌های مرکز iFixit نشان داد گوشی هوشمند آیفون 6s Plus در بخش نمایشگر خود پیچیدگی‌های زیادی دارد که تعویض یا تعمیر آن با دشواری فراوان انجام می‌شود. نمایشگر این گوشی هوشمند بزرگ 80 گرم وزن دارد که این رقم 20 گرم بیشتر از وزن نمایشگر آیفون6s  محاسبه می‌شود.

تفاوت وزن در نمایشگرهای دو گوشی هوشمند مذکور به اندازه‌های آنها مربوط می‌شود. با این وجود باید توجه داشت گوشی هوشمند 6 Plus که سال گذشته روانه بازار شد با نمایشگر 60 گرمی به دست کاربران رسید. اینکه وزن نمایشگر مدل امسال اندکی بیشتر شده، به دلیل استفاده از فناوری 3D Touch در آن بوده است.

ظرفیت باتری در گوشی هوشمند آیفون 6s Plus اپل 2750 میلی‌آمپر محاسبه می‌شود که بر این اساس می‌توان گفت 165 میلی‌آمپر نسبت به مدل 6 Plus ضعیف‌تر شده است. این کاهش ظرفیت باتری به دلیل کوچک شدن اندازه آن و کم شدن فضای داخلی گوشی صورت گرفته است. زیرا اپل مجبور شده به دلیل استفاده از فناوری 3D Touch فضای کمتری را به باتری اختصاص دهد.

به هر حال باید توجه داشت که اگر نمایشگر گوشی هوشمند 6s Plus خراب شود، تعمیر آن با دشواری انجام می‌شود و ممکن است کاربران هرگز نتوانند کیفیت نمایشگر اولیه را در اختیار بگیرند.


​​