فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات: سهم ۰.۵۳ درصدی فناوری‌های پیشرفته در صادرات کشور

منبع: مهر
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات سهم فناوری‌های پیشرفته در صادرات کشور را ۰.۵۳ درصد عنوان کرد.
 
امیرحسین دوایی امروز در حاشیه مراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تله‌کام گفت: بر اساس آمار مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونت علمی فناوری رئیس جمهور نسبت به صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات به واردات آن ۰.۰۸ درصد و نسبت به صادرات بخش سخت افزار به واردات ۰.۰۱ درصد اعلام شده است. در همین حال سهم فناوری های پیشرفته در کل صادرات کشور ۰.۵۳ درصد عنوان شده است.
 
وی با اشاره به اینکه آینده بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات مختص سخت افزار و به تبع آن اینترنت اشیاء است، افزود: بازار اینترنت اشیاء ۱۱ هزار میلیارد دلار برآورد می شود که نیمی از این بازار در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار دارد.
 
دوایی با بیان اینکه ورود به حوزه اتوماسیون و مخابرات بازار آینده این بخش را تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: در این فضا نیازمند نوآوری هستیم و باید به سمت تعاملات اقتصادی در حوزه ابزارهای ارتباطی و دیوایس ها حرکت کنیم.
 
معاون وزیر ارتباطات، صنعت آینده کشور را مختص نانو الکترونیک و سنسورهای اینترنت اشیاء این بازار به سمت B۲B عنوان کرد و توضیح داد: برای افزایش توان و به دست آوردن دانش متکی بر پژوهش و تحقیق باید بر روی این صنعت سرمایه‌گذاری کنیم.

​​