تلفن همراه

بدنه آیفون 6s مانند مدل قبلی خم نمی‌شود

زمانی که گوشی هوشمند آیفون 6 و 6 plus وارد بازار شد، برخی گزارش‌های رسیده نشان داد که اگر کاربران آن را در جیب پشتی خود بگذارند و روی صندلی بنشینند، احتمال خم شدن بدنه دستگاه وجود دارد و حتی تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد در برخی موارد این اتفاق برای کاربران رخ داده است. البته این اتفاق برای مدل بزرگتر آیفون بیشتر گزارش شد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از آن زمان به بعد کاربران پیش از آنکه قصد خرید گوشی هوشمند آیفون را داشته باشند، اولین فکری که به ذهن‌شان می‌رسد این است که پیش از خرید بتوانند با دستان خود بدنه گوشی را خم کنند و از استحکام آن مطلع شوند.

برخی دیگر از کاربران پس از خرید دستگاه آزمایش‌های لازم را روی آن انجام می‌دهند و با چکش، سقوط، ظرف آب جوش و ... سعی می‌کنند مقاومت گوشی را بسنجند.

هم‌اکنون تنها چند روز از زمان عرضه عمومی گوشی‌های آیفون 6s‌ و 6s Plus می‌گذارد و کاربران هنوز نگران آن هستند که مبادا بدنه گوشی‌شان خم شود.

شرکت اپل بدنه گوشی‌های جدید خود را از سری جدید آلومینیوم 7000 Series تولید کرده و توضیح داده است که دستان هیچ کاربری در جهان نمی‌تواند آن را خم کند. با این وجود کارشناسان بررسی‌هایی را روی مقاومت بدنه آیفون‌های جدید انجام دادند و اعلام کردند این محصولات مانند گوشی‌های قبلی خم نمی‌شوند و با این وجود بهتر است کاربران احتیاط لازم را انجام دهند.

بررسی‌ها برای خم شدن بدنه گوشی‌های 6s‌ و 6s Plus از طریق دست و در جیب پشتی انجام شد و کارشناسان دریافتند که در هیچ یک از شرایط مذکور این گوشی‌ها خم نشده‌اند.


​​