تلفن همراه

مقاومت آیفون در مقابل اصابت تیر آزمایش شد

علاقمندان به سلاح‌های نظامی و کارشناسان حرکات آهسته ویدیویی در مرکز FullMag مطالعه جدیدی را روی گوشی هوشمند آیفون 6s انجام دادند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طی چند هفته‌ای که از زمان عرضه گوشی هوشمند 6s می‌گذرد، گزارش‌های فراوانی در رابطه با سوءقصد به کاربران برای سرقت گوشی آنها منتشر شده است. در برخی از این موارد سارقان سعی کردند با سلاح‌های سرد و گرم جان کاربران را تهدید کنند.

ولی این بار در یک آزمایش غیرمعمول، کارشناسان میزان مقاومت این گوشی در مقابل حملات مذکور را مورد بررسی قرار دادند. در این آزمایش گوشی هوشمند آیفون 6s توسط تیر پیکان‌دار مورد هدف قرار گرفت و یک تیرانداز ماهر با کمان خود به آن شلیک کرد.

بررسی‌ها با سیستم هوشمند Ion-X نشان داد این تیر به میزان 3 سانتی‌متر از بدنه آیفون 6s عبور کرد و با این وجود گوشی هوشمند همچنان به فعالیت خود ادامه می‌داد. مرکز FullMag تصاویر مربوط به این آزمایش عجیب را به نمایش گذاشت.

برخورد تیر با نمایشگر آیفون 6s به قدری قوی بود که تصور نمی‌شد گوشی هوشمند بتواند جان سالم به‌در ببرد. ولی در تصاویر آهسته مشخص شد با وجود اینکه تیر از بدنه آیفون عبور می‌کند، گوشی بازهم به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

البته این نخستین باری نیست که مردم سعی می‌کنند میزان توان آیفون 6s را مورد آزمایش قرار دهند. چند روز قبل در یک آزمایش مجزا گروهی از کاربران میزان توانمندی آلومینیوم سری 7000 که در بدنه این گوشی هوشمند به کار رفته است را با اسلحه کالیبر 50 به آزمایش گذاشتند.


​​