تلفن همراه

شکایت کاربران جهانی از داغ شدن کلید اصلی آیفون 6s

بروز اختلالات سخت‌افزاری در یک گوشی پیشرفته مانند آیفون 6s اتفاق قابل قبولی نیست. آن دسته از کاربرانی که در مرحله نخست دو گوشی هوشمند آیفون 6s و 6s Plus را خریداری کردند، می‌گویند فناوری Touch ID در دستگاه آنها مشکل دارد و باعث می‌شود دمای کلید اصلی گوشی بسیار بالا رود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نخستین بار مرکز 9to5Mac گزارش مربوط به این اتفاق را منتشر کرد و توضیح داد دمای کلید اصلی گوشی هوشمند آیفون 6s تا مرز آتش گرفتن بالا می‌رود و در بسیاری از موارد باعث شده است کاربران نتوانند از فناوری Touch ID برای شناسایی اثر انگشت خود استفاده کنند.

این مشکل سپس توسط دیگر مراکز هم گزارش شد و در فروم‌های مربوط به محصولات اپل صدها کاربر در جهان شکایت‌های خود را منتشر کردند. در توئیتر و فیس‌بوک هم گزارش‌های داغ شدن کلید اصلی آیفون جدید به صورت گسترده منتشر شد.

گفته می‌شود که این اتفاق به دنبال یک اختلال نرم‌افزاری صورت می‌گیرد و مشکل سخت‌افزاری وجود ندارد. کاربران فعال در فروم‌های اپل پیشنهاد دادند اگر این کلید به همراه دکمه اصلی خاموش/روشن برای 10 ثانیه نگه داشته شود، گوشی ری‌استارت می‌شود و مشکل برطرف می‌شود.

اگر این مشکل بزرگتر باشد و دامنه گسترده‌تری از کاربران را شامل شود، اپل می‌بایست برای نسخه بعدی سیستم عامل iOS 9 یک به‌روزرسانی در این زمینه را در نظر بگیرد. تا آن زمان کاربران باید با مشکل خود کنار بیایند و مراقب استفاده از کلید اصلی آیفون 6s باشند.


​​