تلفن همراه

استقبال گسترده مردم جهان از فیلم جدید زندگینامه «استیو جابز»

«استیو جابز» نام فیلمی است که در مورد بنیانگذار شرکت اپل ساخته شده و به تازگی اکران شده است. این فیلم هفته گذشته برای نخستین بار به نمایش درآمد و روز پایانی هفته درآمد حاصل از فروش آن به بیش از 521 هزار دلار رسید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با این رقم فیلم «استیو جابز» توانست عنوان پانزدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان را به خود اختصاص دهد و این در حالی بود که کارشناسان پیش‌بینی کردند از اواخر ماه جاری میلادی که این فیلم در سینماهای جهان اکران می‌شود، فروش آن تا چندین برابر افزایش میابد.

شرکت Universal وظیفه پخش این فیلم را برعهده گرفته است که برای اکران نخست تنها چند سینما در آمریکا را گزینش کرد. ولی گفته می‌شود که این شرکت هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا نسخه جدید فیلم «استیو جابز» به صورت همزمان در صدها سینمای جهانی اکران شود.

لازم به ذکر است «لائورن پاول جابز» همسر بنیانگذار اپل نسبت به روند داستان تعریف شده در این فیلم انتقادات فراوان دارد و تلاش زیادی کرده است تا جلوی اکران آن را بگیرد. علاوه بر این، «تیم کوک» مدیرعامل کنونی اپل نیز انتقادات فراوانی کرده و توضیح داده است که داستان این فیلم غیرواقعی است و ابعاد درستی از زندگی جابز را نشان نمی‌دهد.

در این فیلم بازیگران بزرگی چون «مایکل فاسبندر»، «کِیت وینسلِت» به همراه «دَنی بویل» و «آرون سورکین» حضور دارند و پیش‌بینی می‌شود در فصل پیش‌رو این فیلم جوایز بین‌المللی فراوانی را به دست آورد.


​​