فناوری اطلاعات

اسنودن: مایکروسافت پیامهای شخصی را فاش می‌کند

منبع: ایسنا
ادوارد اسنودن گفت: شرکت مایکروسافت دسترسی به پیامهای رمزگذاری شده ارسالی در آوت‌لوک و اسکایپ را در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا گذاشته است.
 
به گزارش روزنامه گاردین به نقل از اسناد محرمانه ای که به تازگی توسط ادوارد اسنودن، مامور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افشا شده گزارش داد: این نهاد امنیتی آمریکایی با همکاری مایکروسافت به پیامهای شخصی کاربران اسکایپ و آوت‌لوک و هات‌میل دسترسی داشته است.
 
در این گزارش آمده است: مایکروسافت همچنین دسترسی به حافظه مجازی اسکای درایو را در اختیار آژانس امنیت ملی آمریکا قرار داده است.
 
ادوارد اسنودن اسنادی را در اختیار گاردین قرار داده که نشان دهنده یک رابطه پیچیده بین این آژانس دولتی و مایکروسافت است.
 
مایکروسافت در بیانیه ای مدعی شد، تنها کاری را که مجبور بوده انجام داده تا در چارچوب قانون فعالیت کرده باشد.
 
در این بیانیه آمده است: وقتی ما محصولاتی را ارتقا می‌دهیم یا به روزرسانی می‌کنیم از لزوم تبعیت از درخواستهای قانونی موجود یا آتی معاف نیستیم.
 
روزنامه گاردین در ماه ژوئن فاش کرد که آژانس امنیت ملی آمریکا مدعی استفاده از نرم افزار "پریزم" برای دسترسی به تمام شرکتهای نرم افزاری بزرگ از جمله اپل و گوگل است.
 
این افشاگری باعث شد که جیمی والز، موسس ویکی پدیا پیشنهاد ممنوعیت رمزگذاری داده ها از سوی دولت انگلیس را "احمقانه" بخواند. تحت چنین حکمی سرویس‌هایی همچون واتس آپ که از اطلاعات رمزگذاری شده استفاده می‌کنند ممنوع خواهند شد.
 
اسنودن در پی یک سری افشاگریها درباره آژانس امنیت ملی آمریکا در این کشور طبق قانون جاسوسی تحت پیگرد قرار گرفته است. وی از کشورهای مختلفی درخواست پناهندگی کرده و هم اکنون در روسیه زندگی می‌کند.
 
وی اخیرا در توئیتر حساب کاربری باز کرد ولی به طرز ناشیانه ای فراموش کرد که نوتیفیکیشن ایمیل را خاموش کند و پس از بدست آوردن بیش از یک میلیون فالوور ظرف چند ساعت با 47 گیگابایت ایمیل روبرو شد.

​​