فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات از تلکام 2015 مجارستان بازدید کرد

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حضور در تلکام 2015 بوداپست مجارستان به این شهر سفر کرد، که همزمان با بازدید از نمایشگاه با وزرای کشورهای شرکت کننده نیز دیدار می کند.
 
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به دعوت رسمی مسئول برگزاری تلکام 2015 در بوداپست مجارستان به این شهر سفر کرده است، علاوه بر بازدید از آخرین دستاوردهای فناوری ارتباطات های جهانی، در حاشیه این رویداد مهم با برخی وزرای ارتباطات کشورهای حاضر در این رویداد جهانی نیز دیدار و ملاقاتهای دو جانبه ای را خواهند داشت.
 
مراسم روز اول این رویداد که با حضور وزرای ارتباطات کشورها، مدیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و نخست وزیر مجارستان افتتاح شد، شرکت و از آخرین دستاوردهای این حوزه در سایر کشورها که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند، بازدید بعمل آوردند.
 
تلکام جهانی محل مناسبی برای ملاقات سران حوزه ICT کشورها، مدیران ارشد اپراتورهای پیشگام در جهان، تولید کنندگان تجهیزات مخابرات و سرمایه گذاران این حوزه است؛ که تلاش های مداوم اتحادیه جهانی مخابرات در جهت ترویج ارتباطات بین المللی به عنوان عامل اصلی پیشران اقتصادی کشوارهای عضو به شمار می رود.
 
در کنار این عرصه جهانی، میزگردی با حضور وزرا برگزار می شودکه فرصت ارزشمندی برای تصمیم و اشتراک خط مشی های ICT و همچنین چشم انداز آتی مبنی بر تجارت ICT هر کشور محسوب می شود.
 
لازم به ذکر است که در این رویداد جهانی وزرای شرکت کننده با وجود فعالیت های متعدد بر روی سند خروجی با عنوان فراخوان بوداپست نیز به توافق می رسند که هدف اصلی این توافق تاکید بر نقش کارآفرینی دیجیتال شامل SME ها است که به عنوان شاه کلید تسریع توسعه اقتصادی و اجتماعی به حساب می آید.
 
گفتنی است با توجه به حضور وزرای کشورهای عضو ITU، گفتگو و مذاکره با وزرای کشورها با هدف گسترش روابط  همه جانبه از مهمترین برنامه های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران طی روزهای برگزاری این رویداد است.

​​