فناوری اطلاعات

iMacهای جدید غیرقابل تعمیر هستند

منبع: دیجی کالا
اگر نقدهای iMac جدید را دیده باشید، می‌دانید که اصولا سخت‌افزار آن‌ها تفاوت زیادی با مدل‌های قبلی نکرده است. بزرگ‌ترین تغییر iMac جدید در لوازم‌های جانبی‌اش است.
 
به سادگی می‌توان گفت که iMac جدید قابل تعمیر نیست
کارشناسان وب‌سایت iFixit که دل و روده‌ی این کامپیوتر جدید اپل را به بیرون ریخته‌اند، می‌گویند که مدل ۲۱٫۵ اینچی، صفحه نمایش‌اش ظاهرا یک صفحه‌ی Ultra HD ساخته‌ی LG است. فن‌ها و هارد درایو هم تغییری نکرده‌اند. اسپیکرها هم مثل مدل‌های قبلی هستند.
 
بزرگ‌ترین تغییر با این حال در برد اصلی صورت گرفته است. برد اصلی هیچ کانکتوری برای اتصال ندارد. یعنی اگر iMac جدید را بدون SSD یا Fusion Drive بخرید، دیگر نمی‌توانید بعدا به دستگاه‌تان SSD یا Fusion Drive دیگری اضافه کنید.
 
حتی RAM دستگاه هم جدا نمی‌شود. به سادگی می‌توان گفت که این دستگاه قابل تعمیر نیست. البته اپل این روند را از iMacهای قبلی‌اش شروع کرده بود و این طور که می‌بینیم، به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دیگر iMacها قابل تعمیر نیستند. با این حال، میزان خرابی iMacها چندان هم زیاد نیست.
 
موضوعی که این جا در میان می‌آید، نبود نمایندگی‌های اپل در کشور ما است. یعنی اگر iMac جدیدی که خریده‌اید خراب شود، از گارانتی آن استفاده که نمی‌توانید بکنید به کنار، دستگاه‌تان تعمیر هم نخواهد شد. آیا این موضوع می‌تواند مانع از خرید یک iMac جدید از سوی شما شود؟

​​