فناوری اطلاعات

گران‌ترین لپ‌تاپ‌های موجود در بازار ایران

منبع: دنیای اقتصاد
در میان برخی از لپ‌تاپ‌هایی که بالای 4 میلیون تومان قیمت دارند، غیر از مک‌بوک‌های اپل، لپ‌تاپ‌هایی از سایر برندها نیز، با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسند که در میان آنها WT70 از برند ام‌اس‌آی از گران‌ترین‌هاست.
 
اگرچه این‌ روزها اکثر کاربران و افراد ترجیح می‌دهند تا با کمترین هزینه بهترین و به‌صرفه‌ترین لپ‌تاپ را برای خود انتخاب کنند، اما بعضی از کاربران هستند که همچنان پایبند خرید گران‌ترین‌ها و به‌ قول‌ خودشان بهترین‌ها در این بازار هستند. ناگفته نماند بسیاری از این لپ‌تاپ‌ها با امکاناتی که در اختیار کاربران می‌گذارند، از ارزش خرید بالایی برخوردار هستند.
 با این حال در این گزارش فهرستی از برخی لپ‌تاپ‌هایی که بالای 4 میلیون تومان قیمت دارند، آورده شده که هر کدام بنا به دلایل و امکانات خاص‌شان گران‌تر رقم خورده‌اند؛ بعضی از آنها به‌دلیل سبکی، بعضی به‌دلیل قدرت پردازنده بالا، برخی به‌دلیل حافظه بالا و بسیاری موارد دیگر نسبت به سایر لپ‌تاپ‌ها برتر هستند.
 
 البته بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر کاربران که به دنبال تهیه این کالا هستند علاقه‌مندند تا بتوانند لپ‌تاپی که خریداری می‌کنند اکثر این ویژگی‌ها را در خود داشته باشد.
 برای مثال داشتن حافظه رم بیشتر یعنی بهره بردن از فضای وسیع‌تر برای فایل‌های مورد نیاز. به این صورت که زمان کمتری برای دسترسی به فایل‌ها و امور خود نیاز دارند. پس برخی از کاربران این‌طور فکر می‌کنند که رم بیشتر مناسب‌تر است.
 
 فروشندگان این کالا نیز، معتقدند مسلما هر چه مقدار حافظه رم بیشتر باشد زمان کمتری برای دسترسی به فایل‌ها نیاز خواهد بود، اما میزان رم موردنیاز و قابل قبول برای کاربران 4 گیگابایت است. هر کاربری بنا به امور و کارآیی لپ‌تاپ خود باید در این خصوص تصمیم بگیرد. 
 
به هرشکل، لپ‌تاپ‌های متنوعی به بازار عرضه شده که قیمت‌ها و امکانات مختلفی دارند. در حال حاضر در میان لپ‌تاپ‌هایی که در این بازار موجود هستند، لپ‌تاپMSI مدل WT70 یکی از گران‌ترین لپ‌تاپ‌ها به شمار می‌آید که حدودا 14 میلیون و 400 هزار تومان قیمت دارد.
 
    

​​