بازار سرمایه

WD شرکت SanDisk را 19 میلیارد دلار می‌خرد

شرکت Western Digital به عنوان بزرگترین تولیدکننده هاردیسک‌های HDD در جهان اعلام کرد که با پرداخت 19 میلیارد دلار SanDisk از بزرگترین تولیدکنندگان حافظه‌های فلش NAND در جهان را خریداری می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این میزان پول به صورت نقدی پرداخت شده و WD موافقت کرده است به‌ازای هر سهم SanDisk در تالار بورس 86.50 دلار پرداخت کند. البته به صورت همزمان شرکت Micron هم برای خرید SanDisk ابراز تمایل کرده است.

شرکت توشیبا به عنوان صاحب کنونی SanDisk اعلام کرد که WD می‌بایست تا پایان ماه اکتبر 15 درصد از مبلغ قرارداد را پرداخت کند. در غیر این صورت واگذاری SanDisk به دیگر شرکت‌ها از جمله Micron بررسی می‌شود.

شرکت WD امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که موافقت لازم برای دریافت 15 درصد مبلغ قرارداد را از شرکت چینی Unis در قالب وام را دریافت کرده است. لازم به ذکر است در حال حاضر ارزش دارایی‌های شرکت SanDisk حدود 15 میلیارد دلار محاسبه می‌شود و در مقابل شرکت WD حدود 22 میلیارد دلار می‌ارزد.

شرکت WD برای انجام این خرید بزرگ مبلغ 18.4 میلیارد دلار را در بانک‌های مختلف مسدود کرده است. البته شرکت چینی Unis گفته است که برای 15 درصد مذکور 3.8 میلیارد دلار به WD وام می‌دهد.


​​