تلفن همراه

سونی کارخانه حسگرهای تصویری توشیبا را می‌خرد

شرکت ژاپنی توشیا که در سال 2008/09 میلادی توانسته بود سود 1.3 میلیارد دلاری به دست آورد، این روزها مشکلات مالی فراوانی را پیش‌روی خود می‌بیند. این مسئله توشیبا را با مشکلات اساسی مواجه کرده است و به همین خاطر «ماساشی موروماچی»  مدیرعامل جدید آن تصمیم گرفته است یک تغییر ساختار اساسی در این کشور ایجاد کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از مهم‌ترین تصمیماتی که این مدیر تازه‌کار گرفته این است که مرکز تولید سیستم‌های نیمه‌رسانای LSI در این شرکت تعطیل شود و توشیبا آن را به شرکت دیگر واگذار کند.

منابع آگاه در این زمینه گزارش دادند که سونی پیشنهاد رسمی خود را اعلام کرده است تا مرکز تولید حسگرهای تصویری توشیبا را بخرد. این بخش در اصل واحد اصلی تولید محصولات نیمه‌رسانا در شرکت توشیا محسوب می‌شود و با این واگذاری توشیبا به طور کامل از بازار جهانی محصولات نیمه‌رسانا خارج می‌شود.

منابع آگاه می‌گویند که این واگذاری به ارزش 20 میلیارد ین انجام می‌شود که به عبارت دیگر می‌توان گفت سونی با پرداخت 165 میلیون دلار مرکز تولید محصولات نیمه‌رسانای توشیبا را خریداری می‌کند.

کارخانه تولید حسگرهای تصویری توشیبا در شهر اویتا در جنوب کشور ژاپن واقع شده است که قرار است مدیریت آن به صورت کامل به سونی واگذار شود.

این اتفاق یک تغییر ساختار بزرگ در شرکت توشیبا محسوب می‌شود و البته با توجه به اینکه یک شرکت ژاپنی دیگر آن را خریداری می‌کند، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در اقتصاد این کشور برجا نمی‌گذارد.


​​