تلفن همراه

Lumia 950 مایکروسافت نیامده ارزان شد

اوایل ماه جاری مایکروسافت پرچمداران گوشی‌های خود را با نام‌های Lumia 950 و Lumia 950 XL عرضه کرد. در آن زمان این دو گوشی هوشمند با قیمت بالا در کشور بریتانیا پیش‌فروش شد. در زمان ورود Lumia 950 مایکروسافت 500 پوند (766 دلار) قیمت داشت و مدل Lumia 950 XL هم با قیمت 550 پوند (824 دلار) در اختیار کاربران بریتانیایی قرار گرفت.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هم‌اکنون یک ماه از آن زمان گذشته است و این بار مایکروسافت به صورت رسمی قیمت این دو گوشی هوشمند را در کشور بریتانیا ارزان کرد.

قیمت‌های جدید به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که کاربران هم‌اکنون می‌توانند مدل Lumia 950 XL را 530 پوند (812 دلار)  خریداری کنند. این اتفاق نشان می‌دهد که گوشی مذکور 30 دلار معادل 3.6 درصد ارزان شده است.

گوشی هوشمند Lumia 950 مایکروسافت نیز هم‌اکنون به قیمت 450 پوند (689 دلار) فروخته می‌شود. این محصول نیز کاهش 77 دلاری معادل 11.2 درصدی قیمت را تجربه کرده است.

لازم به ذکر است اینها قیمت‌های رسمی مایکروسافت برای مدل قفل نشده دو گوشی هوشمند جدید هستند و غول نرم‌افزاری جهان قصد دارد این کاهش قیمت‌ها را برای دیگر بازارهای جهان هم اعمال کند.

در کشور آمریکا فقط اپراتور مخابراتی AT& این دو گوشی هوشمند را عرضه می‌کند و قرار است کاربران این کشور از ماه آینده بتوانند آنها را خریداری کنند. البته باید توجه داشت فروشگاه‌های مایکروسافت در سراسر جهان هم این محصولات را عرضه کرده‌اند.


​​