سخت‌افزار

رایانه‌های جدید مایکروسافت از امروز عرضه شد

شرکت مایکروسافت چند هفته قبل تبلت Surface Pro 4 و لپ‌تاپ Surface Book را معرفی کرد و از این امروز این دو محصول به صورت رسمی وارد فروشگاه‌های مایکروسافت در سراسر جهان.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رایانه لوحی Surface Pro 4 در سه مدل و با پردازنده‌های i3‌، i5 و i7 اینتل ساخته شده است که کاربران از می‌توانند دو مدل i3‌ و i5 را از فروشگاه‌های مایکروسافت خریداری کنند. همچنین قاب محافظ Surface Pro 4  Type Cover نیز با رنگ‌های مختلف برای این دستگاه عرضه شده است که کاربران به سلیقه خود آن را خریداری می‌کنند.

در کشور آمریکا فروشگاه زنجیره‌ای Best Buy نیز این رایانه لوحی را به فروش می‌رساند و البته فروش اینترنتی آن هم راه‌اندازی شده است.

اما مدل Core i7 هنوز عرضه نشده است و مایکروسافت می‌گوید که از تاریخ 20 نوامبر یعنی حدود یک ماه دیگر کاربران به آن دسترسی خواهند داشت. همچنین مدل Core i5 با رم 16 گیگابایتی نیز در آینده نزدیک عرضه می‌شود.

برای لپ‌تاپ Surface Book نیز محدودیت دسترسی وجود دارد. مایکروسافت توضیح داد تا تاریخ 26 نوامبر امکان عرضه این محصول وجود ندارد و البته کاربران هم‌اکنون می‌توانند آن را در فروشگاه‌های مایکروسافت از نزدیک مشاهده کنند یا آن را پیش‌خرید کنند.

مایکروسافت می‌گوید برخی مدل‌های آن طی چهار تا پنج هفته آینده عرضه می‌شوند و برای خرید برخی مدل‌های دیگر هم باید تا حدود هفت هفته منتظر ماند.


​​