فناوری اطلاعات

لپ‌تاپ‌هایی با قیمت حداکثر ٢/٣ میلیون تومان

منبع: روزنامه شرق
هنوز بسیاری از افراد برای کار‌های با بهره‌وری بالاتر و قدرت بیشتر سخت‌افزاری لپ‌تاپ خریداری می‌کنند. از این رو سعی شده در ادامه بهترین لپ‌تاپ‌ها با قیمت ۱.۳ تا ۲.۳ میلیون تومان فراهم شود که بیشترین آمار فروش به این گروه اختصاص دارد.
 
Aspire E٥-٥٧٣G-C
از مزایای این لپ‌تاپ می‌توان از صفحه‌کلید ارگونومیک، تاچ‌پد بزرگ و پورت‌های کامل نام برد. این لپ‌تاپ برای کارمندان، دانشجویان و دانش‌آموزانی که به دستگاهی نسبتا قوی برای انجام کارهای خود نیاز دارند، توصیه می‌شود. البته می‌توان کارهای تقریبا سنگینی را با آن انجام داد و رم ۶ گیگابایتی، یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی و کارت گرافیکی جی‌فورس جی‌تی ۹۲۰ نیز تکمیل‌کننده قدرت این دستگاه است. قیمت این دستگاه یک میلیون و ٧٠٠ هزار تومان است.
 
Aspire E٥-٥٧٣G - D
از مزایای این لپ‌تاپ می‌توان صفحه‌کلید ارگونومیک، تاچ‌پد بزرگ و پورت‌های کامل نام برد. باید  گفت دستگاه فعلی یکی از معدود گزینه‌های فهرست با کارت گرافیک ۴ گیگابایتی جی‌فورس ۹۴۰ است که خیال شما را راحت خواهد کرد. قیمت آن در تاپ‌سان حدود یک‌میلیون‌و٩٥٠ هزار تومان است.
 
X٥٥٥ LP C
سری ایکس ایسوس با توجه به پردازنده کور آی۵، رم چهار گیگابایتی و کارت گرافیک دو گیگابایتی خود می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. قیمت این لپ‌تاپ حدود یک میلیون و ٨٣٠ هزار تومان است.
 
Essential G٥٠٨٠ B
 در مقایسه با دیگر لپ‌تاپ‌های لنوو، این دستگاه با ضخامت بسیار کمتر و ۱۰۰ گرم وزن پایین‌تر و پردازنده‌  corei٥ و کارت گرافیک دو گیگابایت برای قشر دانشجو و دانش‌آموز به انتخابی مناسب تبدیل می‌شود. قیمت این دستگاه نیز حدود یک میلیون و ٤٦٠ هزار تومان است.
 
CX٦١ ٢PC F
 مدل انتخابی امروز از سری سی‌ایکس ۶۱، ام‌اس‌آی با پردازنده  corei٣، رم ۴ گیگابایتی، ۵۰۰ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و یک کارت گرافیکی ۲ گیگابایتی جی‌فورس ۸۲۰ تولید شده است. این لپ‌تاپ می‌توانست قیمت کمتری داشته باشد. قیمت آن یک میلیون و ٤٩٠ هزار تومان است.
 
Lenovo-E٤٠٧٠
این لپ‌تاپ از ۲ پورت USB ٢ و ۲ پورت USB ٣ استفاده می‌کند. از خوبی‌های دیگر این دستگاه می‌توان به باتری با شارژدهی مناسب، قیمت مناسب، کیبورد و تاچ‌پد بسیار خوب اشاره کرد. لپ‌تاپ‌های سری E لنوو با توجه به نوع طراحی و استحکامی که دارند، به دستگاه‌های صنعتی مشهور هستند و با توجه به محدوده‌ قیمتی یک میلیون و ٤٩٠ هزار تومان با پردازنده Corei٥ به‌سادگی از عهده کارهای روزانه شما بر می‌آیند.
 
Lenovo-B٥٠٧٠
اگر مشخصات فنی بیشتر از ظاهر برای شما اهمیت دارد و می‌خواهید در ازای هزینه‌ای معادل یک میلیون و ٥٤٥ هزار تومان، دستگاه مناسبی داشته باشید، می‌توانید به لپ‌تاپ‌ B٥٠٨٠ فکر کنید. از مزایای این لپ‌تاپ می‌توان به کیبورد بسیار خوب، پردازشگر مناسب، قیمت مقرون به صرفه و دارابودن تمام پورت‌های ضروری اشاره کرد. اما نمایشگر این لپ‌تاپ روشنایی زیادی ندارد و زاویه دید آن محدود است.
 
ThinkPad E٥٤٠ B
این دستگاه به یک پردازنده‌ Corei٥ اینتل در کنار ۶ گیگابایت رم و یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی مجهز شده و وظیفه پردازش‌های گرافیکی بر عهده یک کارت گرافیک جی‌فورس ۷۴۰ ام ا نویدیا گذاشته شده است. قیمت این دستگاه نیز حدود یک میلیون و ٨١٠ هزار تومان است.
 
ENVY ١٥-k٠١٠ne
از مشخصات لپ‌تاپ‌های جدید انوی اچ‌پی، ضخامت و وزن کم است که می‌تواند برای یک مدل ۱۵.۶ اینچی مناسب باشد. این دستگاه با قیمت یک میلیون و ٦٤٠ هزار تومان به یک پردازنده‌ کم‌مصرف کور آی۵ اینتل در کنار چهار گیگابایت رم، یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی و کارت گرافیکی دو گیگابایتی جی‌فورس ۸۴۰ مجهز شده است.
 
Pavilion ١٥-p١٠٨ne
اچ‌پی در  این دستگاه برای کاهش مصرف انرژی و قیمت، به سراغ یک پردازنده‌ کم‌مصرف سری U از اینتل رفته است. به لطف یک پردازنده‌ corei٥، شش گیگابایت رم،  یک ترابایت حافظه‌ ذخیره‌سازی و یک کارت گرافیکی دوگیگابایتی برای کارهای خود که نیاز به سخت‌افزار قوی ندارد، قیمت این دستگاه در تاپ‌سان حدود یک میلیون و ٨٠٠ هزار تومان است.
 
Inspiron ٣٥٤٢ C٢
بدنه‌ این محصول دل دارای بافت‌های ریزی است که مانع جذب اثر انگشت و گرد و غبار می‌شود. این دستگاه به یک پردازنده corei٥، رم هشت گیگابایتی، یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی و کارت گرافیک دوگانه جی‌فورس و اینتل مجهز شده است. البته قیمت یک میلیون و ٩٥٥ هزار تومانی، نقطه ضعف آن است.

​​