فناوری اطلاعات

اوراکل در سیلیکون ولی دبیرستان می سازد

منبع: فارس
لری الیسون بنیانگذار شرکت اوراکل که پیش از این یک جزیره در هاوایی خریداری کرده بود، قصد دارد در کنار مرکز این شرکت در دره سیلیکون یک دبیرستان هم تاسیس کند.
 
الیسون امیدوار است از این طریق دانش آموزانی تربیت کند که در حوزه فناوری توانایی های ویژه ای داشته باشند و بتوانند مشکلات مهم این عرصه را حل کنند.
 
اوراکل اظهار امیدواری کرده که این مدرسه را با زیربنای 64 هزار فوت مربع تا آگوست سال 2017 راه اندازی کند. قرار نیست این دبیرستان اوراکل نام بگیرد و الیسون اعلام کرده که آن را مدرسه فناوری طراحی یا d.tech خواهد نامید. همچنین این مدرسه برای ثبت نام و حضور عموم آزاد خواهد بود.
 
قرار است 550 دانش آموز و 30 معلم در این مدرسه مشغول به کار شوند. ثبت نام و حضور در این مدرسه برای همه دانش آموزانی که در کالیفرنیا زندگی می کنند رایگان خواهد بود.
 
اری الیسون موسس اوراکل از زمان تاسیس این شرکت در 38 سال قبل سرمایه ای بالغ بر 54 میلیارد دلار گرد آورده و املاک و مستغلات فراوانی را در نقاط مختلف جهان خریداری کرده است. اما نکته جالب این است که هزینه های این مدرسه توسط شرکت اوراکل و نه شخص الیسون تامین خواهد شد. بودجه اختصاص یافته به این مدرسه اعلام نشده است.
 
در سال های اخیر مقامات برجسته آمریکایی بارها در مورد کمبود نیروهای انسانی متخصص و تحصیل کرده در حوزه فناوری اطلاعات هشدار داده اند.

​​