تلفن همراه

اتحاد گوگل، اینتل و شرکت سوئیسی برای ساخت ساعت هوشمند

منبع: دنیای اقتصاد
Tag Heuer به اولین شرکت سوئیسی مبدل شده که با همکاری اینتل و گوگل ساعت هوشمند 1500 دلاری روانه بازار خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اکسپرس، انتظار می‌رود نتیجه ترکیب فناوری این دو شرکت و تجربه طراحی شرکت سوئیسی از جذابیت لازم برای علاقه‌مندان به ساعت‌های هوشمند برخوردار باشد.
 
در دو سال اخیر شرکت‌های فراوانی مانند اپل، مایکروسافت، سامسونگ و ال جی  ساعت‌های هوشمند متنوعی را عرضه کرده‌اند، ولی استقبال از این ساعت‌ها در حد انتظار نبوده است. قرار است این ساعت که بدنه آن از تیتانیوم ساخته می‌شود ابتدا در 15 کشور جهان و از جمله امریکا، انگلیس، آلمان و ژاپن عرضه شود. بند لاستیکی سیاه و سفید و امکانات متداول در دیگر ساعت‌های هوشمند از جمله مزایای این ساعت خواهد بود.
 
یک پردازنده اتم شرکت اینتل قلب تپنده این ساعت بوده و اتصال آن را به اینترنت ممکن می‌کند. نمایشگر لمسی، قابلیت پخش موسیقی، سازگاری با پلت‌فرم Android Wear، امکان دسترسی به خدمات نقشه و تناسب اندام گوگل موسوم به Google Fit و بهره مندی از تعدادی برنامه ورزشی از جمله امکانات ساعت یاد شده است. امکان اتصال این ساعت به گوشی همراه وجود دارد و می‌توان از آن برای صدور فرامین به‌طور صوتی یا با کشیدن انگشت دست استفاده کرد. باید منتظر ماند و دید آیا این ساعت توان رقابت با ساعت هوشمند اپل را دارد یا خیر. مدل‌های مختلف این ساعت بین 350 تا 17 هزار دلار قیمت دارند.

​​