فناوری اطلاعات

هشدار پليس فتا به متقاضيان وام 25 ميليوني خودرو

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان خراسان شمالي به متقاضيان وام 25 ميليوني خودرو هشدار داد. 
 
سرگرد "سهيل خاکشور" گفت: دولت اخيراً براي رونق بازار خريد و فروش خودرو که مدتي است در رکود بي سابقه اي قرار دارد، تصميم به ارائه وام 25 ميليون توماني خريد خودرو به شهروندان کرده که متقاضيان بسياري داشته است.
 
وي افزود: افرادي کلاهبردار و سودجو از اين فرصت استفاده کرده و با ارسال پيامک‌هايي با مضمون وعده اعلام جزئيات وام 25 ميليوني خودرو براي خود محملي براي کسب درآمد ايجاد کرده اند.
 
اين مقام انتظامي در ادامه بيان داشت: به عنوان نمونه، در پيامکي که به صورت انبوه به تلفن هاي همراه شهروندان ارسال شده، با وعده اعلام جزئيات وام 25 ميليون توماني خودرو با سود 16 درصد، براي دريافت اطلاعات تکميلي از مردم تقاضاي 100 تومان جهت عضويت و ارسال اطلاعات مي کند.
 
رئيس پليس فتا استان خراسان شمالي همچنين با اشاره به اينکه مردم با دريافت اين پيامک تشويق شده تا با پرداخت اين مبلغ از جزئيات وام خودرو با خبر شوند، تصريح کرد: در نهايت مخاطب بعد از پرداخت 200 تا 300 تومان نه تنها اخباري دريافت نکرده بلکه با يک پيام خوش آمديد روبه رو مي‌شوند.
 
سرگرد"خاکشور" در پايان با بيان اينکه مردم به اينگونه پيامک ها توجه نکنند و تحت هيچ شرايطي اطلاعات بانکي نظير رمز دوم، کد cvv2 کارت را ارسال نکنند، تاکيد کرد: شهروندان فريب پيامک هاي غير واقعي و پيشنهادهاي عوام فريبانه اين افراد را نخورند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طريق سايت پليس فتا به نشانيwww.cyberpolice.ir بخش "تماس با ما" و يا ايميل پليس فتا خراسان شمالي به آدرس kh.shomali_fata@police.ir و همچنين شماره تلفنهاي 2-2182770 يا مرکز فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.
 

​​