فناوری اطلاعات

سیسکو مدعی تلاش برای مقابله با جاسوسی‌های آمریکا شد

منبع: فارس
شرکت سخت افزاری سیسکو که اعتبار خود را بر اثر افشاگری‌های ادوارد اسنودن به شدت از دست داده در تلاش برای بازگرداندن اعتماد آنهاست.
 
بر اساس اسناد و تصاویری که اسنودن دو سال قبل منتشر کرد آژانس امنیت ملی آمریکا با بازکردن و دستکاری برخی سخت افزارهای ساخت این شرکت تلاش می کند تا ابزار و ادوات جاسوسی در آنها نصب کند. انتشار این اسناد باعث شد بسیاری از مشتریان خارجی سیسکو و به خصوص چین دیگر اعتمادی به این شرکت آمریکایی نداشته باشند.
 
سیسکو می گوید تمهیدات امنیتی را در زمان تولید محصولاتش افزایش داده و برنامه ای آزمایشی طراحی کرده که به مشتریان امکان می دهد محصولات سیسکو را برای کسب اطمینان از امنیتش مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهند.
 
شرکت یاد شده  هدف از این کار را افزایش شفافیت و رفع نگرانی های موجود در مورد سواستفاده جاسوسان و جانیان آنلاین دانسته است.
 
ادنا کونوی یکی از مدیران امنیتی سیسکو در این مورد گفته است من نگران دستکاری، جاسوسی و قطع فعالیت تولیداتمان هستم. ما نگران نقض حقوق مالکیت معنوی و راه حل های تقلبی هم هستیم.
 
پس از افشاگری های ادوارد اسنودن سیسکو با بحران درآمد مواجه شده و درآمد آن در سال 2015 در مقایسه با سال قبل 21 درصد کاهش یافته و سهم آن از بازار روتر و دیگر سخت افزارهای شبکه ای هم کمتر شده است. این شرکت هرگونه همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا را هم انکار کرده است.

​​