فناوری اطلاعات

ساخت چاپگر سه‌بعدی مخصوص کودکان

منبع: دنیای اقتصاد
محققان موفق به ساخت چاپگر سه‌بعدی برای کودکان شده‌اند که حتی از یک آی‌فون نیز ارزان‌قیمت‌تر است.با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی می‌توان از عکس‌های ذخیره شده در رایانه، نمونه سه‌بعدی واقعی ساخت. تکنولوژی استفاده شده در چاپگرهای سه‌بعدی این امکان را به مصرف‌کنندگان می‌دهد تا از مواد کامپوزیتی در طراحی‌های خود برای چاپ سه‌بعدی بهره ببرند.
 
اما فناوری چاپ سه‌بعدی جز محققان و فعالان این عرصه نتوانسته نگاه‌های بیشتری را به خود جلب کند. پروژه جدیدی با اهداف خاص آغاز شده و می‌تواند تحول عظیمی را در این عرصه به دنبال داشته باشد. چاپگری مخصوص کودکان.این چاپگر جدید 3D Rever بوده و نگاه خاص و ویژه‌ای به کودکان داشته و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار آنها قرار می‌دهد. کودکان با استفاده از این چاپگر به سادگی می‌توانند رویاها یا تصاویر ذهنی خود را تبدیل به یک جسم و ماده حقیقی کنند. 3D Rever از قیمت مناسبی برخوردار بوده و به کودکان اجازه می‌دهد تا تخیلات خود را همانند اسباب بازی در اختیار داشته باشند.
 
این چاپگر کوچک شبیه به یک کلاه فضایی بوده و از جدیدترین فناوری‌های روز برخوردار است و می‌تواند امکانات جدیدی را در اختیار کودکان قرار دهد. از دیگر ویژگی‌های این چاپگر باید به ایمن و همین‌طور بی‌خطر بودن برای کودکان اشاره کرد که کوچک‌ترین تهدیدی برای سلامتی کودکان به‌دنبال ندارد. این چاپگر در رنگ‌های سفید، آبی، قرمز و زرد تولید شده و به کودکان اجازه می‌دهد انواع اجسام از دستبند تا اجسام خیالی خود را به شکل چاپ سه‌بعدی بسازند. این دستگاه شگفت‌انگیز با قیمتی در حدود ۳۳۹ دلار عرضه خواهد شد.

​​