لبه تکنولوژی

سامسونگ جست‌وجوی سه‌بعدی در اینترنت را ممکن کرد

حقیقت مجازی مبحث جدیدی در دنیای فناوری محسوب می‌شود که باعث حیرت کاربران جهانی شده است. ولی سامسونگ قصد دارد قابلیت‌های بیشتری را به این عرصه بیافزاید.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سامسونگ با کمک شرکت Oculus نخستین عینک هوشمند خود با قابلیت حقیقت مجازی را با نام Gear VR تولید کرد و هم‌اکنون برای آنکه این محصول را بیش از پیش محبوب کند، امکان جست‌وجوی اینترنتی را هم به آن اضافه کرد.

این اقدام در طرحی با عنوان «اینترنت سامسونگ برای Gear VR» صورت گرفته است که بر اساس آن کابران می‌توانند پس از پوشیدن عینک مذکور به راحتی در اینترنت گشت و گذار کنند و تمام محتوای مبتنی بر وب را به صورت سه‌بعدی ببینند.

این اقدام برای نخستین بار در دنیای حقیقت مجازی صورت می‌گیرد تا کاربران بتوانند بدون برداشتن عینک مخصوص وارد اینترنت شوند. بر این اساس شما از این پس می‌توانید تمام تصاویر اینترنتی را به صورت سه‌بعدی مشاهده کنید و بدون نیاز به بارگذاری آن و استفاده از ابزار مخصوص، تصاویر 360 درجه را پیرامون خود ببینید.

این یکی از بزرگترین اقدامات در زمینه توسعه فناوری‌های حقیقت مجازی محسوب می‌شود و سامسونگ پیش‌بینی کرده است تا سال 2020 میلادی حاکمیت این بازار را در دست بگیرد.

این عینک هوشمند قابلیتی موسوم به Gaze Mode را در اختیار دارد که به کمک آن می‌توانید منوهای مختلف را انتخاب کنید و امکانات مورد نیاز خود را در اختیار بگیرید. شما با این قابلیت همچنین می‌توانید صفحاتی که در مرورگرهای دیگر علامتگذاری کردید را در مرورگر Gear VR مشاهده کنید.


​​