تلفن همراه

بازار جهانی تبلت، همچنان در حال تنزل

گزارش جدید منتشر شده حاکی از آن است که کاربران جهانی توجه چندانی به رایانه‌های لوحی ندارند و این دستگاه دیجیتالی همچنان در حال از دست دادن سهم خود در بازار جهانی است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «فهرست خرید Demandware» که میزان فروش کالا در بازار جهانی را بررسی می‌کند، اعلام کرد در فصل سوم سال 2015 میلادی بازار جهانی تجارت دیجیتال با رشد 84 درصدی همراه بوده است. مجموع هزینه پرداخت شده از سوی خریداران، شامل میزان مراجعات مستمر به سایت‌های اینترنتی و ارزش کالاهای درخواست شده از سوی آنها در این دوره زمانی 16 درصد بیشتر شد.

کارشناسان مرکز Demandware اعلام کرد در این دوره زمانی از محبوبیت رایانه‌های لوحی باز هم کاسته شد و بازار این دستگاه رو به افول رفت. در فصل سوم امسال میزان ترافیک اینترنتی مربوط به تبلت‌ها 22 درصد کاهش یافت. این مرکز اعلام کرد از ترافیک اینترنتی جهان در دوره زمانی مذکور تنها 11 درصد به تبلت‌ها اختصاص یافت.

لازم به ذکر است در همین دوره زمانی ترافیک اینترنتی مخصوص گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان رشد 119 درصدی را تجربه کرد و این مسئله نشان داد در حالی که محبوبیت گوشی‌های هوشمند همچنان رو به افزایش است، تعداد کمتری از کاربران ترجیح می‌دهند از رایانه‌های لوحی استفاده کنند.

در فصل سوم امسال بخش اعظم خریدهای اینترنتی از طریق گوشی‌های هوشمند انجام شد و پس از آن رایانه‌های شخصی محبوب‌ترین ابزار برای انجام خریدهای اینترنتی بودند. در رتبه سوم این لیست هم رایانه‌های لوحی به عنوان دستگاه محبوب برای انجام خریدهای اینترنتی قرار گرفت.


​​