فناوری اطلاعات

سرمایه گذاری 1.6 میلیارد دلاری ال جی برای ساخت نمایشگرهای تاشدنی

منبع: فارس
شرکت ال جی روز گذشته از سرمایه گذاری 1.6 میلیارد دلاری برای تولید نمایشگرهای OLED جدیدی خبر داد که به اندازه کاغذ ضخامت دارند و می توان به راحتی آنها را لوله کرد.
 
در اولین گام کارخانه ای برای ساخت این نمایشگرهای غول پیکر تاسیس خواهد شد که قادر به تولید نمایشگرهای تاشدنی از سال 2018 خواهند بود. هزینه نهایی تولید این نمایشگرها بسته به شرایط بازار و تقاضای عمومی ممکن است از مرز 8.67 میلیارد دلار بگذرد. این کارخانه در شهر پاجو در استان گیونگی کره جنوبی تاسیس خواهد شد.
 
ال جی معتقد است در سال های آینده تقاضای زیادی در بازار برای نمایشگرهای خم شدنی وباریک وجود خواهد داشت و استفاده از آنها در تلویزیون ها، ساعت های هوشمند و دیگر نمایشگرهای کوچک و بزرگ محولات مختلف رشد چشمگیری خواهد یافت.
 
برخی انواع این نمایشگرهای تاشدنی منعطف تر و نیمه شفاف و شفاف خواهند بود و اشیا و افراد از پشت آنها قابل مشاهده هستند. بررسی های موسسه تحقیقاتی HIS نشان می دهد ارزش این بازار از 8.7 میلیارد دلار در سال 2014 به 29.1 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش خواهد یافت. پیش از ال جی برخی شرکت های دیگر ژاپنی، کره ای و چینی هم از برنامه های خود برای تولید چنین نمایشگرهایی خبر داده بودند.

​​