لبه تکنولوژی

گشت‌وگذار اینترنتی 360 درجه‌ای به کمک عینک حقیقت مجازی

یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌هایی که برای عینک‌های حقیقت مجازی (VR) ارایه شده این است که کاربران می‌توانند به کمک آن بازی‌های ویدیویی، فیلم‌های سینمایی و دیگر محتوای چندرسانه‌ای را به صورت 360 درجه مشاهده کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آخرین قابلیتی که به این فناوری اضافه شده این است که کاربران می‌توانند در این دنیای 360 درجه‌ای یک مرورگر اینترنتی داشته باشند تا گشت‌وگذارهای اینترنتی خود را هم سه‌بعدی انجام دهند.

شرکت سامسونگ هم‌اکنون برای عینک هوشمند Gear VR خود این قابلیت را در نظر گرفته است تا کاربران به کمک آن بتوانند به صورت سه‌بعدی گشت‌وگذارهای اینترنتی خود را هم انجام دهند. این نوآوری می‌تواند عینک‌های حقیقت مجازی را وارد عرصه جدید بکند.

این طور که مرکز Minority Report گزارش داده است، کاربران پس از پوشیدن این عینک هوشمند می‌توانند صفحات اینترنتی را به صورت معلق در هوا مشاهده کنند و آنها را در هر نقطه از اطراف خود در اختیار بگیرند.

در چنین شرایطی کاربر به راحتی می‌تواند دست خود را دراز کند تا انواع قابلیت‌هایی که روی نمایشگر لمسی در اختیار داشت، روی هوا مورد استفاده قرار دهد. کاربران با این عینک هوشمند می‌تواند فضایی معادل 5 نمایشگر 40 لمسی را در اطراف خود به کار گیرند.

گشت‌وگذار اینترنتی در اطراف کاربر با این عینک هوشمند بسیار آسان است. کاربران همه فعالیت‌های مورد نیاز خود را با دست انجام می‌دهند و حتی می‌توانند از طریق فرمان‌های صوتی، سایت‌های اینترنتی مورد نیاز خود را باز کنند.


​​