فناوری اطلاعات

عذرخواهی مایکروسافت به خاطر ناراحتی کاربران سرفیس بوک و سرفیس پروی 4

منبع: دیجی کالا
مایکروسافت به خاطر مشکلات دستگاه‌های سرفیس بوک و سرفیس پروی 4 که بر تجربه‌ی کاربری تاثیر می‌گذارد، در بیانیه‌ای عذرخواهی کرد.
 
این مشکل مانع از این می‌شود که سرفیس بوک و سرفیس پرو 4 در حالت آماده به کار به طور عمیق به حالت sleep برود.
در روز جمعه تیم مسوول مایکروسافت سرفیس در قسمت Communities وب‌سایت مایکروسافت مطلبی به نام “A Note to Our Customers” پست کرده‌اند. در این پیام که توسط «جاش_اف» نوشته شده از کسانی که تجربه‌ی عالی و بی‌نقصی با سرفیس بوک و سرفیس پروی 4 نداشته‌اند، عذرخواهی شده است. تیم سرفیس به خاطر آزرده خاطر شدن کاربران این دستگاه‌ها متاسف است.
 
در این پیام همچنین گفته شده که مایکروسافت از طریق «ویندوز آپ‌دیت» تعدادی به‌روزرسان ارایه داده است و در نظر دارد به‌روزرسان‌های بیشتری ارایه دهد تا تجربه‌ی کاربری را در هر دو سرفیس جدید بهتر کند. چند هفته پیش هم، برای مشکلی که باعث می‌شد نمایشگر در هر دو دستگاه چشمک بزند، به‌روزرسان فرستاده شده بود.
 
یک مشکل دیگر هم مانع از این می‌شود که سرفیس بوک و سرفیس پرو 4 در حالت آماده به کار به طور عمیق به حالت sleep برود. در نتیجه، کاربران هر دو دستگاه وقتی می‌دیدند که پس از مدت کوتاهی، باتری سرفیس بوک و سرفیس پروی 4 تقریبا تمام شده بود، متعجب می‌شدند. مایکروسافت گفت که این مشکل در اوایل سال آینده‌ی میلادی حل خواهد شد.
 
در این میان وب‌سایت Windows Central راه حلی برای این مشکل ارایه داده، اما اگر این راه حل جواب ندهد، باید حواستان باشد که سرفیس بوک و سرفیس پروی 4 را روی never sleep تنظیم نکنید. روی آیکون باتری کلیک راست و سپس روی Power Options تپ کنید. در سمت راست Balanced power روی Change plan settings کلیک کنید. سپس تعیین کنید که دستگاه پس از چه مدت زمانی به حالت sleep برود؛ هر مدتی زمانی خوب است، اما روی Never تنظیم نکنید.

​​