تلفن همراه

مدیرعامل اپراتور اول پاسخ داد: دسترسی جنوب شهری‌ها به 3G به کجا رسید؟

سرعت اینترنت همراه اول در ماه های قبل در نقاط جنوب و شال شهر تهران اختلاف قابل توجهی داشت اما قرار بود ظرف کمتر از دو ماه این مشکل برطرف شود.
 
وحیدصدوقی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با ارائه‌ی اینترنت پهن باند موبایل در مناطق جنوبی تهران که وعده ارائه آن پیش از این به چند ماه آینده موکول شده بود، اظهار کرد: در حال حاضر اپراتور اول به ایجاد گسترده‌ترین شبکه 3G در تهران پرداخته و با استفاده از حدود 1500 سایت اکثر مناطق شهر را پوشش می‌دهد.
 
وی در عین حال عنوان کرد: البته در برخی مناطق با برخی ممانعت‌ها و مشکلات توسعه‌ای مواجه شدیم و در موارد متعدد جلوی نصب سایت‌های ما گرفته شده است.
 
صدوقی ادامه داد: شبکه قبلی ما در نسل دو با فرکانس‌های 1800 و 900 کار می‌کرد، اما باند فرکانسی شبکه 3G و LTE 2100 و 2600 است که برای پوشش یکپارچه این بخش نیاز به سایت‌های بیشتری وجود دارد.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار با اشاره به پیگیری‌های این شرکت برای استفاده از سایت‌های بیشتر متذکر شد: در تلاش بودیم که در برخی موارد از باندها‌ی 900 هم برای ارائه 3G استفاده کنیم که در این زمینه توافقاتی انجام شده و بر این اساس تجهیزاتی خریداری شده که در آینده نزدیک نصب خواهد شد و بدین ترتتیب پوشش شبکه نسل سه ما توسعه خواهد یافت.
 
صدوقی در ادامه در پاسخ به این سوال ایسنا که با این تفاسیر آیا همچنان دسترسی مشترکان جنوب تهران به اینترنت پهن باند موبایل با محدودیت مواجه است، اظهار کرد: خیر اکنون بسیاری از سایت‌های ما نصب شده و پوششی که در نقاط جمعیتی مورد نظر بوده انجام شده است. نقاط باقی‌مانده هم با بهره‌گیری از باند 900 به اینترنت پهن‌باند موبایل دسترسی خواهند داشت.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در خصوص این‌که در نهایت چند درصد شهری مثل تهران اکنون تحت پوشش شبکه 3G قرار دارد، توضیح داد: در این زمینه آمارهای دقیق را به خاطر ندارم، اما بالغ بر 1500 سایت در استان تهران راه‌اندازی شده و با توجه به این‌که در خصوص نسل دو ما حدود 2500 سایت در تهران داشتیم، با توجه به مدتی که از ورود اپراتورها به عرصه ارائه‌ی 3G می‌گذرد، به نسبت توسعه خوبی صورت گرفته است.
 
وی همچنین متذکر شد: اکنون ما تجهیزات لازم برای نصب 1200 سایت 3G باند 900 خریداری کرده و در حال نصب و راه‌اندازی این شبکه هستیم که به مرور این تجهیزات زیر بار خواهد رفت.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در پایان با تاکید بر ممانعت‌های مردمی از نصب برخی تجهیزات اعلام کرد: البته اینکه تمام نقاط جنوب تهران تحت پوشش این شبکه قرار داشته باشند موضوعی است که اکنون به طور کامل نمی دانم چراکه گاهی سایت‌های ما به دلیل ممانعت های مردمی امکان نصب پیدا نمی‌کنند. همچنین حدود 80 سایت ما به دلیل ممانعت‌های مردمی قادر به سرویس‌دهی نیستند، اما با این وجود در تمام نقاطی که مجوزهای لازم وجود داشته و امکان نصب تجهیزات بوده ما نسبت به انجام این کار اقدام کرده‌ایم.

​​