فناوری اطلاعات

نمایشگاه CES 2016 زیر سایه‌ اقدامات تروریستی

منبع: دیجی کالا
نمایشگاه سالیانه‌ی CES از سه روز دیگر رسما کار خودش را آغاز خواهد کرد. البته برنامه‌هایی هم پیش از آغاز به‌کار رسمی نمایشگاه و باز شدن درهای‌اش به روی بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که ظرف روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به آن‌ها پرداخته خواهد شد. از جمله‌ی این برنامه‌ها می‌توان به کنفرانس مطبوعاتی شرکت‌های بزرگ و مطرح از جمله سامسونگ، ال جی و سونی اشاره کرد. هم‌چنین ورک‌شاپ‌های آموزشی متعدد و متنوعی هم طی این دو روز در زمینه‌های مختلف، برگزار خواهد شد.
 
اما موضوعی که در مقایسه با دوره‌های قبلی برگزاری نمایشگاه CES خودنمایی می‌کند، امنیتی‌تر شدن فضای آن است. مسوولان برگزاری نمایشگاه CES در صفحه‌ی مخصوص مقررات برگزاری این نمایشگاه قوانینی جدید اضافه کرده‌اند که کاملا مشخص است با هدف جلوگیری از اقدامات تروریستی و خراب‌کاری‌های گروه‌های افراطی وضع شده‌اند.
 
اما موضوعی که در مقایسه با دوره‌های قبلی برگزاری نمایشگاه CES خودنمایی می‌کند، امنیتی‌تر شدن فضای آن است.
 
همان‌طور که احتمالا در اخبار دیده یا شنیده‌اید، کشورهای اروپایی و آمریکایی، شب سال نو را زیر سایه‌ی تهدیدهای تروریستی و در فضایی کاملا امنیتی پشت‌سر گذاشتند. این موضوع در کشورهایی مثل آلمان، فرانسه و بلژیک بیش از سایر نقاط جهان به‌چشم می‌خورد. حالا و در حالی که کم‌تر از چند روز از آغاز سال 2016 میلادی می‌گذرد، قرار است یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های حوزه‌ی تکنولوژی در شهر لاس‌وگاس ایالات نوادا برگزار بشود. نمایشگاه CES که سالانه صدها هزار نفر را به ایالات متحده‌ی آمریکا می‌کشاند فرصتی را برای شرکت‌های تولیدکننده‌ی محصولات الکترونیکی فراهم می‌کند تا از محصولاتی که قصد دارند طی یک سال آینده در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند، رسما رونمایی کنند.
 
اما اگر به صفحه‌ی قوانین و مقررات سایت رسمی نمایشگاه CES امسال مراجعه کنید، با بخشی مواجه خواهید شد که قوانین جدید را برای شرکت‌کنندگان تعریف می‌کند. با مطالعه‌ی قوانین جدید متوجه خواهید شد تمام‌شان با هدف کنترل و پیش‌گیری از اقدامات تروریستی و خراب‌کاری‌های احتمالی تنظیم شده‌اند. در این قسمت به وضوح از شرکت‌کنندگان در مراسم خواسته شده تا از آوردن چمدان و کیف‌های بزرگ به سالن برگزاری نمایشگاه و کنفرانس‌های مطبوعاتی خودداری کنند. هم‌چنین هشدار داده شده که حتی از ورود چمدان‌های چرخ‌دار هم به سالن‌های اصلی برگزاری نمایشگاه جلوگیری خواهد شد.
 
حتی چمدان‌های با ابعاد کوچک و کیف‌هایی که از آن‌ها به شکل خاص برای حمل لپ‌تاپ استفاده می‌شود. شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه اجازه نخواهند داشت بیش از دو کیف کوچک با خودشان حمل کنند. البته مسوولان برگزاری نمایشگاه اطمینان داده‌اند، کسانی که در نمایشگاه غرفه دارند یا در کنفرانس‌های مطبوعاتی به‌عنوان برگزارکننده شرکت خواهند داشت، با هماهنگی قبلی می‌توانند لوازم بیش‌تری به‌همراه داشته باشند.‌
 
 
تیم امنیت نمایشگاه CES اطمینان داده که تمام کیف‌هایی که وارد نمایشگاه می‌شوند، جستجو خواهند شد.
تیم امنیت نمایشگاه CES اطمینان داده که تمام کیف‌هایی که وارد نمایشگاه می‌شوند، جستجو خواهند شد. به‌همین خاطر هم از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه خواسته شده تا در حد امکان از کیف‌هایی استفاده کنند که بدنه‌ی شفاف و بدون رنگ داشته باشند. به این ترتیب عملیات جستجو راحت‌تر انجام خواهد شد.
 
هم‌چنین به شرکت‌کنندگان پیشنهاد شده از کیف‌ها و کوله‌پشتی‌هایی استفاده کنند که تعداد جیب‌های محدودی دارند. تعداد جیب‌های کم‌تر، زمان عملیات جستجو را کاهش می‌دهد و به‌همین خاطر هم شرکت‌کنندگان زمان کم‌تری را در صف سپری خواهند کرد.
 
نمایشگاه CES 2016 از روز چهارشنبه‌ی همین هفته رسما آغاز به‌کار خواهد کرد و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

​​