لبه تکنولوژی

با CES 2016: تلویزیون‌های 8 هزار پیکسلی ال‌جی با قابلیت نمایش یک میلیارد رنگ

شرکت ال‌جی تصمیم گرفته است برای نمایشگاه CES 2016‌ تمرکز اصلی خود را به گیرنده‌های تلویزیونی معطوف کند و در این راستا قرار است فناوری جدید با نام Super UHD در تلویزیون‌های ال‌جی معرفی شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت کره‌ای در نمایشگاه سال گذشته از تلویزیون‌های 4 هزار پیکسلی خود با نمایشگر Ultra HD رونمایی کرد. ولی قرار است در نمایشگاه امسال فناوری Super UHD کیفیت مذکور را تا دو برابر افزایش دهد.

شرکت ال‌جی اعلام کرد تلویزیون‌های جدید آن مبتنی بر فناوری SUHD می‌تواند رنگ‌ها را نسبت به استاندارد HDR با کیفیت بالاتری به نمایش بگذارد و برای آن موتور تبدیل کیفیت تصویر از حالت SDR به HDR هم در نظر گرفته شده است.

دو تلویزیون جدید که ال‌جی در این نمایشگاه عرضه می‌کند UF9500 و UF8500 نام دارند که برای هر دو آنها قابلیت Color Prime Plus در نظر گرفته شده است. این فناوری تعداد رنگ‌هایی که کاربر می‌تواند مشاهده کند را افزایش می‌دهد.

فناوری دیگر به کار گرفته شده در این تلویزیون‌ها Billion Rich Colors نام دارد که با سیستم Super UHD سازگار شده است تا کاربران بتوانند تصاویر مورد نظر خود را مبتنی بر یک میلیارد رنگ مختلف مشاهده کنند.

تلویزیون فوق‌باریک UH9500 ال‌جی ضخامت 6.6 میلیمتر دارد و برای نمایشگر آن هیچ گونه لبه در نظر گرفته نشده است. اسپیکرهای این تلویزیون‌ها را شرکت harman/kardon ساخته و هنوز قیمت آنها مشخص نشده است.


​​