گوشی

با GES 2016: ساعت مچی سامسونگ با iOS اپل سازگار شد

سامسونگ اعلام کرد آخرین مدل ساعت مچی هوشمند آن از این پس با سیستم‌عامل موبایلی iOS اپل هم سازگاری دارد و این اتفاق بر اساس آخرین همکاری‌های صورت گرفته میان این دو رقیب بزرگ انجام شده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سامسونگ این خبر را در جریان سخنرانی افتتاحیه خود در نمایشگاه CES 2016 اعلام کرد و توضیح داد کاربران جهانی می‌توانند ساعت هوشمند این شرکت را به دستگاه‌های موبایلی اپل متصل کنند.

«آلانا کوتون» مدیر سامسوسنگ اعلام کرد آخرین ساعت هوشمند آنها که پاییز گذشته روانه بازار شد از این پس با سیستم عامل موبایلی iOS هم سازگاری پیدا کرده است و کاربران در آن می‌توانند به صورت همزمان از خدمات سامسونگ و اپل استفاده کنند.

آخرین ساعت مچی ساخته شده در شرکت سامسونگ Gear S2 نام دارد و به سیستم عامل Tizen مجهز شده است. این سیستم عامل جایگزینی برای iOS اپل و اندروید گوگل محسوب می‌شود.

شرکت سامسونگ با اعلام این خبر چراغ سبزی در عرصه ساعت‌های مچی هوشمند به رقبا نشان داده است تا از این طریق بتواند ضمن ارایه خدمات بیشتر به کاربران جهانی، محبوبیت خود را افزایش دهد.

با توجه به اینکه ساعت‌های مچی هوشمند به عنوان یک ابزار جانبی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سامسونگ با این اقدام تصمیم گرفته است محصولات خود را به صورت گسترده‌تر با قابلیت‌های بیشتر به فروش برساند.


​​