سخت‌افزار

با CES 2016: تلویزیون‌های سونی به سرویس ویدیویی اختصاصی مجهز شد

در حالی که تولیدکنندگان بزرگ گیرنده‌های تلویزیونی در نمایشگاه CES 2016 روی کیفیت بالاتر نمایش تصاویر تاکید دارند، شرکت سونی با حضور در این نمایشگاه از یک تلویزیون متفاوت رونمایی کرد که در سیستم داخلی خود سرویس ویدیویی با قابلیت نمایش محتویات با کیفیت HDR را شامل می‌شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سرویس ویدیوی داخلی سونی برای تلویزیون‌های این شرکت Ultra نام دارد و از اواخر سال جاری میلادی در سه مدل جدید تلویزیون‌های HDR سونی به دست کاربران جهانی می‌رسد.

کاربران از طریق این سرویس ویدیویی می‌توانند به صورت مستقیم فیلم‌های سینمایی مورد علاقه خود را خردیاری کنند و به صورت مستقیم به تمام فیلم‌های ساخته شده در مرکز Sony Pictures از جمله Elysium، Salt، Pineapple Express و Men in Black دسترسی داشته باشند.

در تلویزیون جدید سونی که در نمایشگاه CES 2016 از آن رونمایی شده و این سرویس ویدیویی را شامل می‌شود، تصاویر با کیفیت بالاتر و تفکیک رنگ بهتر به نمایش درمی‌آیند و شفافیت تصویر و عمق رنگ مشکی در آن افزایش یافته است.

کاربران در این تلویزیون می‌توانند انواع فرمت‌های ویدیویی جدید را هم اجرا کنند. لازم به ذکر است که هم‌اکنون سایت اینترنتی آمازون فیلم‌های سینمایی با کیفیت HDR را ارایه می‌دهد و البته نتفلیکس هم این فیلم‌ها را در اختیار کاربران آمریکایی گذاشته است.

تلویزین‌های جدید سونی موسوم به XBR-930D و 940D در اندازه‌های 75، 65 و 55 اینچ ساخته شده‌اند و سونی می‌گوید الگوریتم نمایش تصاویر در آن ارتقا یافته است.


​​