فناوری اطلاعات

پلی استیشن 4، پرفروش ترین کالای بخش بازی آمازون در سال 2015 بود

منبع: دیجیاتو
فروش کنسول پلی استیشن ۴ تقریبا به مرز ۳۶ میلیون واحد رسیده و بخش سرگرمی های سونی هیچگاه تا این حد موفق نبوده است. با وجود اینکه سال ۲۰۱۵ از نظر بازی های انحصاری سال قدرتمندی برای سونی نبود اما با این حال، اقبال بالای سونی در میان مردم سبب شد تا این شرکت در تعطیلات کریسمس موفق به فروش بیش از ۵ میلیون کنسول شود.
 
 
حالا گزارش های ارسالی از سوی آمازون نشان می دهد که پلی استیشن ۴، پر تقاضاترین محصول بخش ویدیوگیم و سرگرمی فروشگاه طی تعطیلات کریسمس بوده است و به طور کل، پرفروش ترین کالای سال ۲۰۱۵ هم لقب گرفته.
 
این کنسول با فروش فوق العاده خود در فصل تعطیلات و به طور کل در سال ۲۰۱۵، موفق شده تا رتبه اول را از آن خود کند و مایکروسافت با اختلافی نسبتا قابل توجه در تعقیب آن است (البته مایکروسافت مدتی است که آمار رسمی از فروش کنسول های خود ارائه نکرده است.
 
باندل Uncharted: The Nathan Drake Collection پرفروش ترین سخت افزار گیم آمازون در سال ۲۰۱۵ بوده و پس از آن باندل Star Wars Battlefront قرار دارد. در رتبه سوم نیز باندل Gears of War Ultimate Edition از مایکروسافت توانسته جای خوش کند.
 
ورژن عادی و بدون بازی پلی استیشن ۴ نیز در رتبه چهارم قرار گرفته در حالی که کنسول بازی New Nintendo 3DS XL در رتبه پنجم است. سهم فراوان سونی از این لیست پنج تایی، نشان از برتری فروش پلی استیشن ۴ دارد.
 
لیست فروش بازی ها نیز به ترتیب زیر است:
 
Fallout 4 ورژن پلی استیش ۴
Call of Duty: Black Ops 3 ورژن اکس باکس وان
Fallout 4 ورژن اکس باکس وان
Call of Duty: Black Ops 3 ورژن پلی استیشن ۴
Super Mario Maker برای کنسول Wii U
Halo 5: Guardians برای کنسول اکس باکس وان
Minecraft ورژن اکس باکس ۳۶۰
Just Dance 2016 ورژن Wii
The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D برای کنسول 3DS
Bloodborne برای کنسول پلی استیشن ۴
 
وبسایت آمازون باندل آنچارتد کنسول پلی استیشن ۴ را با ۵۰ دلار تخفیف طی جمعه سیاه به فروش می رساند که همین مسئله سبب شده تا باندل مذکور رتبه اول را کسب کند. غلبه Fallout 4 برای Call of Duty: Black Ops 3 نیز در نوع خود جالب است اما فروش بالای Just Dance 2016 روی کنسول Wii واقعا جای تعجب دارد.

​​