فناوری اطلاعات

با CES2016: شرکت Sevenhugs از ریموت کنترل هوشمندی با قابلیت شناسایی ابزارهای دیگر پرده برداشت

منبع: دیجیاتو
داشتن خانه هوشمند در کنار تمام مزیت های خود از یک نقطعه عمده رنج می برد و آن اینکه برای کنترل هر ابزار، لازم است اپلیکیشن یا ریموت کنترل مجزایی را مورد استفاده قرار دهید.
 
 
البته ریموت کنترل های Universal نیز وجود دارند که می توان با استفاده از آنها ابزارهای مختلفی را کنترل کرد، اما این ریموت ها برای این منظور از دکمه های متعددی برخوردار هستند که عملکرد آنها را برای کاربران پیچیده و سردرگم کننده خواهد کرد.
 
شرکت Sevenhugs اما برای رفع چنین مشکلاتی امروز در نمایشگاه CES از نمونه اولیه ریموت کنترل یونیورسال خود پرده برداشت که از نمایشگر بهره می برد و برای کنترل لوازم مختلف، تنها کافی است آن را به سمت لوازم مختلف موجود در منزل بگیرید.
 
 
برای این منظور ابتدا لازم است فرستنده هایی که به سرپیچ لامپ شباهت دارند را در ۳ نقطه مختلف منزل نصب کنید تا ریموت Sevenhugs از طریق آنها بتواند جهتی که به سمت آن قرار گرفته را تشخیص دهد.
 
برای مثال دستگاه با استفاده از این فرستنده ها می تواند تشخیص دهد که کاربر آن را به سمت ترموستات Nest موجود در منزل نشانه رفته و تنظیمات مربوط به این قطعه را روی نمایشگر به نمایش در آورد.
 
 
سازنده اما از این هم فراتر رفته و می خواهد ریموت کنترلش به هوشمند ترین شکل ممکن عمل کند، به این ترتیب که برای نمایش تنظیمات ترموستات، نشانه رفتن دستگاه به سمت تصویری از شعله های آتش یا هر عکس دیگری که به درجه حرارت مربوط باشد کفایت کند.
 
در پایان لازم است بدانید که ریموت کنترل Sevenhugs در حال حاضر تنها با ترموستات Nest، لامپ هوشمند فیلیپس و اسپیکر Sonos کار می کند، اما سازنده می گوید امکان اضافه شدن پشتیبانی از هر ابزار هوشمند مبتنی بر وای-فای یا بلوتوث برای این ریموت وجود دارد.
 
 
Sevenhugs ضمناً از ماه آینده ثبت سفارش برای محصول مبتکرانه خود را آغاز کرده و تاریخ تحویل را نیز حوالی شهریور سال آینده اعلام کرده است، اما برای مشخص شدن قیمت دستگاه لازم است مدت بیشتری را منتظر بمانیم.

​​