فناوری اطلاعات

جلسه مقامات دولت اوباما و مدیران شرکت‌های فناوری برای مبارزه با تروریسم

منبع: فارس
کاخ سفید از برگزاری جلسه‌ای مشترک میان مقامات ارشد دولت آمریکا و مدیران شرکت های فناوری در سیلیکون ولی برای یافتن راه هایی بهتر به منظور مقابله با افراط گرایی و تروریسم خبر داده است.
 
قرار است این جلسه روز جمعه برگزار شود . مقامات کاخ سفید در تلاشند مدیران فناوری را برای همکاری های بیشتر در مبارزه با آنچه که تروریسم تلقی می کنند، قانع کنند. اما برخی از این مدیران با توجه به افشاگری های ادوارد اسنودن و بدبینی عمومی در مورد تبعیتشان از همه خواست های دولت ایالات متحده در مورد همکاری گسترده با دولت بیمناکند و نگران هستند که اعتبار و آبروی خود را نزد مردم از دست داده و زیان های اقتصادی گسترده ای را متحمل شوند.
 
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در این مورد گفته است: هدف ما یافتن راه های جدید برای همکاری است تا تروریست ها و جنیاتکاران برای یافتن جان پناهی در فضای مجازی دچار دشواری بیشتری شوند. وی به موفقیت دو طرف در متوقف کردن تجارت محصولات مرتبط با هرزه نگاری کودکان اشاره کرده و افزوده رهبران فناوری آمریکایی های میهن پرستی هستند که دوست ندارند تروریست های احتمالی از ابزار و فناوری آنها برای آسیب زدن به مردم بیگناه استفاده کنند.
 
در این نشست رییس ستاد کاخ سفید، مشاور امنیت ملی رییس جمهور، مدیر ارشد امور فناوری دولت ، وزیر امنیت داخلی، رییس اف بی آی و دادستان کل ایالات متحده شرکت خواهند داشت. اسامی مدیران شرکت های فناوری شرکت کننده در این نشست اعلام نشده است.

​​