فناوری اطلاعات

با پرداخت 5 دلار، می توانید یک ماه به صورت نامحدود از بازی های الکترونیک آرتز لذت ببرید

منبع: دیجیاتو
یک سال و نیم پیش، چند پس از عرضه کنسول اکس باکس وان، شرکت الکترونیک آرتز، اشتراکی ماهانه تحت عنوان EA Access را برای این کنسول معرفی کرد. کاربران با پرداخت تنها 5 دلار می توانند به مدت یک ماه، به انجام بازی های انتخاب شده الکترونیک آرتز بپردازند. حالا این کمپانی قصد دارد مشابه همین اشتراک را برای پی سی گیمرها از طریق سرویس اوریجین اجرایی کند.
 
اوریجین پلتفرمی است که الکترونیک آرتز از طریق آن بازی های خود را به صورت دیجیتالی روی پی سی منتشر می کند. در واقع اوریجین، سیستمی مشابه با استیم دارد اما با این تفاوت که الکترونیک آرتز بازی های پی سی خود را به صورت انحصاری از طریق اوریجین منتشر می سازد و خبری از عرضه آن ها روی استیم نیست.
 
مجموعه بازی های در دسترس تحت عنوان Vault شناخته می شوند که متشکل است از تعدادی بازی قدیمی الکترونیک آرتز و تعدادی از بازی های ناشران دیگر. در ادامه می توانید لیست بازی هایی که با پرداخت 5 دلار به مدت یک ماه قادر به انجام آن ها هستید را مشاهده کنید:
 
Battlefield 3 SE
Battlefield 4 Digital Deluxe Edition
Battlefield Hardline Digital Deluxe Edition
Dead Space
Dead Space 2
Dead Space 3
Dragon Age 2 SE
Dragon Age Inquisition Digital Deluxe Edition
Dragon Age Origins Ultimate Edition
FIFA 15 SE
NFS: Rivals Complete Edition
Plants vs. Zombies Garden Warfare
SimCity (2013) SE
The Sims 3 Starter Pack
This War of Mine – Third party
در واقع، با پرداخت این مبلغ به صورت ماهانه، کاربر مالک بازی ها نمی شود، بلکه یک ماه این مجموعه نسبتا غنی را کرایه می کند. سه گانه Dragon Age ،Dead Space و سه نسخه از بتلفیلد که هنوز بازیکنان بسیاری دارند، خصوصا بتلفیلد 4، در عوض 5 دلار برای یک ماه معامله ای بسیار منطقی به نظر می رسد.
 
کاربران Origin Access علاوه بر اینکه به چنین مجموعه ای دسترسی دارند، تخفیف های ده درصدی روی تمامی خریدهای خود از طریق اوریجین دریافت خواهند کرد. امتیاز ویژه دیگر، دسترسی زودهنگام به بازی های آماده انتشار است. برای مثال، بازی Unravel قرار است در تاریخ 9 فوریه عرضه شود اما اگر عضو Origin Access باشید می توانید در تاریخ 4 فوریه به انجام بازی بپردازید.

​​