تلفن همراه

بازار 287 میلیارد دلاری فناوری‌های خانگی در سال 2016

افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و نوآوری‌ها در عرصه اینترنت اشیا (IoT) موجب شده است تا آمریکا بتواند به عنوان بزرگترین توسعه دهنده این فناوری خود را معرفی کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی انجمن فناوری‌های شخصی (CTA)، صنعت فناوری‌های خانگی در سال 2016 میلادی درآمدی بالغ بر 287 میلیارد دلار را از آن خود می‌کند که این یک رکورد تازه محسوب می‌شود.

فناوری‌های محبوب از جمله گوشی‌های هوشمند، گیرنده‌های تلویزیونی و لپ‌تاپ‌ها همچنان بیشترین درآمد را برای بازار آمریکا به همراه می‌آورند و در سال 2016 میلادی بیشترین درآمد را از آن خود می‌کنند. این بخش همراه با رایانه‌های رومیزی و تبلت‌ها حدود 51 درصد از درآمد صنعت فناوری‌های خانگی در کشور آمریکا را طی سال 2016 میلادی از آن خود می‌کند و البته سیستم‌های نوظهور از جمله فناوری‌های پوشیدنی و اینترنت اشیا هم در این زمینه تاثیرات قابل ملاحظه برجا می‌گذارد.

«گری شاپیرو» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مرکز CTA گفت:‌ «سال 2016 برای صنعت جهانی فناوری‌های شخصی بسیار قابل ملاحظه خواهد بود. در این سال فناوری‌های بیشتری روانه بازار می‌شود و مدیریت زندگی ما به صورت قابل ملاحظه به این دستگاه‌ها واگذار می‌گردد».

مرکز CTA بر این باور است که توسعه اینترنت اشیا مهم‌ترین اتفاق برای سال 2016 میلادی محسوب می‌شود و می‌تواند روی زندگی تک‌تک مردم در سراسر جهان تاثیر قابل ملاحظه برجا بگذارد.


​​