فناوری اطلاعات

چراغ هوشمند سونی با قابلیت‌های جالب

منبع: دنیای اقتصاد
شرکت سونی یک چراغ هوشمند معرفی کرده که قادر به انجام کارهای شگفت‌آوری است. این چراغ چندمنظوره نور خود را با استفاده از فناوری LED توشیبا تامین می‌کند که می‌تواند یک طیف کامل از نور را با توجه به حالت‌های مختلف شما منتشر کند.
 
هنگامی که این چراغ هوشمند به گوشی هوشمند شما یا سایر دستگاه‌های متصل به وای‌فای اتصال پیدا می‌کند، می‌توانید آن را از راه دور فعال کنید یا مانند سایر لامپ‌های هوشمند به آن برنامه زمان‌بندی روشن شدن بدهید.اما این تازه آغاز کار است و می‌توان گفت انتشار نور تنها کاری جزئی از این چراغ هوشمند است و این محصول به انواع سنسورهای حرکتی، نور، دما و رطوبت مجهز شده و از یک درگاه کارت حافظه به همراه کنترل از راه دور مادون قرمز، بلندگو و میکروفن برخوردار است که همان‌طور که گفتیم انتشار نور را به قابلیتی جزئی از این محصول تبدیل می‌کند.
 
با این امکانات و قابلیت‌ها این گوشی هوشمند می‌تواند هنگام حضور شما در اتاق به‌صورت خودکار تلویزیون یا سیستم تهویه هوا را روشن کند و حتی شما را اتاق به اتاق دنبال کند، نور لازم را تامین کرده و تجهیزاتی مانند ترموستات حرارتی را فعال کند، موزیک پخش کند و در عین حال به‌عنوان یک سیستم هشداردهنده امنیتی حرکات انجام شده در محیط را زیر نظر داشته و پیام‌ها را ضبط و مخابره کند.

​​