تلفن همراه

توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی؛ اولویت سازمان‌ها در سال ۲۰۱۶

منبع: همکاران سیستم
تا همین چند سال پیش بسیاری از شرکت‌ها با مقوله‌ای به نام اکوسیستم موبایل ناآشنا بودند، ولی امروزه کسب و کارها به خوبی دریافته اند که توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی یک پدیده لوکس و جنبی نیست و برای موفقیت و باقی ماندن در فضای پررقابت کنونی به یک الزام و ضرورت تبدیل شده است.به گزارش وبسایت arc.applause.com، در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت مشخص شد فقط ۷ درصد سازمان‌ها، برنامه‌ای کامل برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی در دست اجرا داشته‌اند و ۵۱ درصد هیچ طرحی در این خصوص نداشته‌اند. 
 
اکنون اوضاع کاملاً تغییر کرده است: در حال حاضر ۵۲ درصد شرکت‌ها استراتژی توسعه موبایل را به طور کامل در دست اجرا دارند و فقط ۱۱ درصد به آن بی‌تفاوت هستند. 
۹۰ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشته‌اند در سال جدید، سرمایه‌گذاری شرکت متبوع آنها در حوزه اپلیکیشن‌های موبایلی افزایش خواهد یافت؛ و کمتر از ۱۰ درصد گفته‌اند که قصد ندارند بودجه‌ی این کار را افزایش دهند یا اصولاً سرمایه‌ای به آن اختصاص دهند.
 
استقبال کسب و کارها به اپلیکیشن‌های موبایلی دلایل متعددی دارد که از آن جمله می‌توان به سه مورد اصلی اشاره کرد: اتوماسیون (۳۷ درصد)، شیوه‌ای عالی برای ایجاد تحول مثبت در کسب و کار (۳۵ درصد) و منتقل کردن پردازش‌‎های وب محور به موبایل (۲۴ درصد).
 
این اطلاعات بر اساس پژوهش Vanson Bourne در سال ۲۰۱۵ که به سفارش Red Hat از ۲۰۰ مدیر فناوری اطلاعاتِ شاغل در شرکت‌هایی با بیش از ۲۵۰۰ کارمند صورت گرفته، به دست آمده است، و به وضوح از تغییر نگرش شرکت‌ها به توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی حکایت دارد.

​​