رگولاتوری

طرح USO در روستاهای استان فارس افتتاح شد

منبع: سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي
همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طرح خدمات الزامی عمومی (USO) در ۳۲۶ روستای استان فارس به بهره‌برداری رسید.
 
علی‌اصغر عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این باره گفت: در استان فارس هزار و ۶۹۲ روستا با جمعیتی حدود ۶۶۶ هزار و ۹۷۷ نفر مشمول ارائه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات شده‌اند كه امروز این خدمات با اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد ریال برای ۳۲۶ روستا عملیاتی و به بهره‌برداری رسیده است و تا پایان بهمن ماه سایر روستاها نیز تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی افزود: از میان روستاهای مشمول طرح USO در سراسر استان فارس نیز روستاهای مشمول اینترنت پرسرعت تا اردیبهشت سال ۹۵ و روستاهای مشمول برقراری تلفن خانگی و یك ارتباط عمومی تا پایان سال ۹۵ از خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینكه خدمات USO، الزامی است كه براساس آن دسترسی به خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات برای تمامی مناطق كشور بویژه روستاها و نواحی دورافتاده كه ارائه خدمات به آنها صرفه اقتصادی كمتری برای اپراتورها دارد، تضمین شده است، گفت: در حال حاضر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت جدی در راستای اجرای طرح USO در تمامی روستاها و مناطق محروم كشور در قالب پروژه‌های مختلف تلاش می‌كند، كه بخشی از این پروژه‌ها همزمان با سفرهای استانی بهمن ماه امسال به بهره‌برداری رسیده و افتتاح می‌شود.
 
عمیدیان افزود: بر همین اساس همزمان با دهه فجر امسال هزار و ۳۶۱ روستا در استان سیستان و بلوچستان و ۶۲ روستا در استان قم در قالب طرح USO تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفتند.

​​