فناوری اطلاعات

مدیر عامل زیرساخت: مرکز تبادل ترافیک اینترنت کشور در شیراز افتتاح شد

منبع: تسنیم
پروژه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت در استان فارس اعم از مرکز تبادل ترافیک اینترنت کشور و توسعه شبکه انتقال به بهره برداری رسید.
 
محمود خسروی با بیان اینکه در اکثر کشورهای دنیا ایجاد شبکه‌های اصلی زیرساخت در حوزه ارتباطات به دلیل نیاز به حجم بالای سرمایه‌گذاری توسط دولت‌ها صورت می‌گیرد، اظهار کرد: زیرساخت‌های ارتباطی موتور اصلی حرکت به سمت توسعه و پیشرفت کشورهاست.
 
وی عنوان کرد: در دو سال و اندی که از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید گذشته است زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی برای ارائه خدمات مطلوب در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی در کشور توسط این شرکت صورت گرفته است.
 
او خاطر نشان کرد: خوشبختانه از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد رشد چندین برابری در زیرساخت‌های ارتباطی کشور هستیم.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به جایگاه مهم استان فارس و اهمیتی که این استان برای دولت تدبیر و امید دارد، افتتاح مرکز تبادل ترافیک اینترنت کشور (IXP) در شیراز را در راستای برنامه‌های دولت یازدهم در این استان عنوان کرد.
 
براساس گزارش زیرساخت، توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در استان به میزان 140 گیگابیت بر ثانیه، توسعه شبکه انتقال به میزان 250 گیگابیت بر ثانیه و توسعه و تکمیل مسیرهای فیبرنوری به میزان 142 کیلومتر از دیگر پروژه‌های مهم شرکت ارتباطات زیرساخت بود که در استان فارس به بهره‌برداری رسید.

​​