اپلیکیشن

تلفن همراه

February 16, 2016
20:41 سه شنبه، 27ام بهمنماه 1394
کد خبر: 76218

از اپلیکیشن‌های موبایلمان چه می خواهیم؟

برعکس تصور غالب که گمان می رود افراد دوست دارند حریم خصوصی‌شان حفظ شود، نتایج مطالعه Localytics نشان دهنده انتظار کاربران از ورود بیش از اندازه اپلیکیشن ها به زندگی شخصی‌شان است.
 
در مطالعه‌ای که توسط موسسه Localytics ، روی 1000 کاربر اپلیکیشن موبایل انجام شد، گزارش شده است که 63 % افراد، روزانه  بین 1 تا 5 اپلیکیشن مورد علاقه دارند که از آن استفاده می‌کنند، در حالیکه 49 % آنها گفته‌اند که به طور هفتگی از 6 تا 10 اپلیکیشن استفاده می‌کنند و 36 % افراد هم ماهیانه 11 تا 20 اپلیکیشن را مورد استفاده قرار می دهند، همچنین 57 % کاربران پیش بینی کردند که در آینده، بیشتر از اپلیکیشن استفاده خواهند کرد و تنها 8 % آنها گفته اند که استفاده شان از اپلیکیشن کاهش خواهد یافت.  
 
همه ما به استفاده از اپلیکیشن‌ها عادت داریم اما توقع ما از اپلیکیشن‌های مورد علاقه‌مان متفاوت است، موارد زیر، انتظاراتی است که پاسخگویان این گزارش از اپلیکیشن‌های موبایلی خود دارند.
 
51 % از افراد نظر دادند که خود اپلیکیشن بداند آخرین کاری که با آن اپلیکیشن انجام داده اند، چه بوده است و این اطلاعات روی محتوا یا پیام های تبلیغاتی اپلیکیشن اثرگذار باشد. ( مثلا اگر اپیلیکیشن مارکت باشد ، اپیلیکیشن تشخیص دهد آخرین خرید ما چه بوده و با توجه به درخواست خرید ما ، انواع کالاهای مشابه را تبلیغ کرده و به ما پیشنهادهای متفاوتی ارائه نماید)
 
54 % انتظار دارند که اپلیکیشن ها به طور مداوم، سلایق بیان شده شان را حفظ کند.
 
36 % گفتند که  اپلیکیشن ها، مکان آنها را بداند و این امر روی محتوا و پیام های تبلیغاتی اثر بگذارد ( مثلا در اپلیکیشن های مسیریاب، ما را برای عبور از مکان های بهتر و با بار ترافیکی کمتر راهنمایی رساند.)
 
35 % نظر دادندکه اپلیکیشن ها بدانند آخرین کاری که در دنیای حقیقی انجام داده‌اند چه بوده و این اطلاعات روی محتوا و پیام‌های تبلیغاتیش موثر باشد.
 
برعکس تصور غالب که گمان می رود افراد دوست دارند حریم خصوصی آنها حفظ شود و اپیلیکیشن ها پا به حریم خصوصی آنها نگذارند، اما پاسخ های کاربران دربردارنده مفهومی دیگر بود. افراد از اپیلیکیشن ها انتظاراتی داشتند  که پاسخ به آنها مستلزم ورود بیش از اندازه به زندگی شخصی آنها بود.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.